Niestety jak się okazało z ekskluzywnością dokonywane zakupy nie miały nic wspólnego. Sklep online, który pojawił się na rynku kilka tygodni temu oferował głównie włoskie ubrania oraz włoskie skórzane torebki. Były w ofercie sklepu między innymi markowe sukienki Coccinelle – jednej z najbardziej znanych włoskich marek.

Ekskluzywne zakupy online były oferowane

 

ekskluzywne zakupy onlineTo niestety nie pierwsza taka sytuacja w Polsce. W całym kraju na komisariaty policji zgłaszają się osoby oszukane przez jeden ze sklepów internetowych dających możliwość dokonywania rzeczy takiej jak ekskluzywne zakupy online. Ceny za produkty zaczynały się w sklepie od kilkuset złotych a kończyły nawet kilku tysiącach za parę kozaków damskich. Jednakże ceny te, na pierwszy rzut oka wysokie, były naprawdę okazyjne, gdyż jak zapewniano na stronie są to produkty podlegające w danych domach mody sezonowym wyprzedażom. Zdarzało się, iż produkty te były nawet do tysiąca złotych tańsze niż w innych sklepach. Nie ma się zatem co dziwić, iż wielbiciele luksusu i ekskluzywnych marek decydowali się na takie zakupy. Jakież jednak było ich zdziwienie gdy zobaczyli zawartość przesyłki która do nich dotarła. Okazało się, iż przesyłane ubrania, skórzane torebki czy buty są jedynie tanimi chińskimi podróbkami. ,,Zapłaciła za włoskie kozaki ponad tysiąc złotych a dostałam chińskie podróby za może dwadzieścia złotych.” – przyznaje jedna z klientek. Niestety tak oszukani zostali wszyscy. Policja ma jednak w tym momencie trudny orzech do zgryzienia, gdyż po nagłośnieniu afery sklep zniknął z internetu tak jak i wszelkie ślady jego działalności. Nie można znaleźć jakiegokolwiek numeru telefonu czy też adresu e-mailowe.

Policja jest jeszcze w trakcie sprawdzania na kogo zarejestrowana była działalność. To niestety nie pierwsza tego typu sytuacja w Polsce, internet oraz portale społecznościowe aż huczą od przykładów sklepów, które prowadzą identyczną praktykę.