Od jakiegoś czasu usługi informatyczne dominują cały rynek. Informatyka jeszcze kilka lat temu była ograniczona do komputerów w biurze, szkole czy w domu. Dzisiaj informatyka jest absolutnie wszędzie. Co to by znaczyły? Znaczyło by to tyle, że dzisiaj nosimy systemy stricte informatyczne w kieszeni, na ręku czy nawet na nich jeździmy.

Serwis komputerów w Olsztynie dobrym rozwiązaniem

 

Serwis komputerów OlsztynInformatyka to bardzo obszerna nazwa, w którą zazwyczaj ładuje się dużo różnych innych dziedzin. Zastanówmy się, gdzie dzisiaj taki informatyk może pracować. Naprawa laptopów? No a czemu nie. Serwis komputerów Olsztyn ? A proszę bardzo, przecież od tego ma być serwis, żeby mądra osoba naprawiła coś. Naprawa tabletów i smartfonów? Owszem. Programowanie? W końcu informatyk i tak dalej i tak dalej. Informatyka jest w samochodach, zegarkach, a coraz częściej jest ona nawet w miejscu, gdzie nie powinno jej być jak na przykład wszelkiego typu wzmacniacze. Coraz mniej widoczna jest granica między informatyką a elektroniką. Dzisiaj, komputer potrafi samemu narysować nam ścieżkę drukowaną w programie, dopasować elektronikę, a później nam pozostaje wytrawienie i lutowanie. Jednak często w takich projektach dawane są procesory, które później należy zaprogramować, więc koło się zamyka, jednak wydaje mi się jednak, że częściej elektronicy bawią się jeszcze informatyką niż odwrotnie.

Czemu tak się dzieje? Ponieważ jeżeli ktoś jest dociekliwy, to znajdzie więcej spraw dotyczących komputera, którego i tak używa i tak. Więc w razie awarii samemu będzie szukał wyjścia. A elektronika to coś, czego trzeba uczyć się od podstaw mimo że elektroniki wykorzystujemy w życiu dużo więcej niż informatyki.