Wszyscy dobrzy budowlańcy wiedzą, że izolacja fundamentów dzieli się na dwa rodzaje. Obydwa są niezwykle istotne, ale dopiero razem dadzą nam taki efekt, jaki finalnie będziemy chcieli osiągnąć, a więc zabezpieczenie naszego domu przed absorpcją wilgoci z gleby oraz przed utratą wygenerowanego ciepła.

Różnica między poziomom a pionową izolacją fundamentów

izolacja pozioma ściany fundamentowejNa pierwszy ogień idzie izolacja pozioma. Jest to rodzaj izolacji, który, jak wskazuje przecież nazwa, ma orientację poziomą. Znajdujemy go pod fundamentami, nad nimi, a także pod posadzką. Pozioma izolacja fundamentów musi być połączona z izolacją pionową, a więc powinna być trochę szersza, aby można było wyprowadzić odpowiednie połączenia. Do jej zastosowania stosuje się przede wszystkim oparte o tworzywa sztuczne lub masę bitumiczną materiały, a więc folie lub też papy. warunkiem koniecznym jest idealne przyleganie materiałów do powierzchni, na których będziemy je rozkładać. W przeciwnym razie może się tam kondensować woda, co będzie dla nas niezwykle niekorzystnym zjawiskiem. Warto wiedzieć, jak powinna być wykonana izolacja pozioma ściany fundamentowej w naszym domu. Bez tej wiedzy może być nam niezwykle ciężko sprawdzić, czy budowlańcy wykonali swoją pracę prawidłowo. Dlatego lepiej wyposażyć się w tą niezbędną wiedzę, która będzie szalenie potrzebna podczas budowy naszego pierwszego domu.

Zamieszkanie we własnym domu jest marzeniem nas wszystkich. Jeżeli dopiero zaczynamy prace budowlane, warto zgromadzić jak najwięcej wiedzy na temat jej poprawnego przebiegu, co pozwoli nam na efektywne kontrolowanie sytuacji na placu budowy. Warto zwrócić uwagę na detale, na przykład na to, jak zagięta jest papa w miejscu łączenia, gdyż nigdy nie powinien być to kąt prosty, a łagodny.