Zanim książka stała się tak popularna, że czyta ją co drugi pasażer komunikacji miejskiej w Bydgoszczy, musiała przejść przez wieki kilka rewolucji. Początki nie były łatwe. Jej historia jest bardzo długa, sięga 3500 tysiąca lat przed naszą erą, kiedy to powstawały pierwsze, prymitywne książki, w postaci glinianych tabliczek z pismem klinowym. Potem były egipskie hieroglify, rzymskie zwoje, woskowe i ołowiane tabliczki.

Droga przebyta do obecnego druku wizytówek i książek

wizytówkiTo wszystko przybliżało naszą kulturę do dzisiejszej książki papierowej. Gdyby ktoś z ówczesnych czasów widział zobaczył jak pracuje nowoczesna drukarnia w Bydgoszczy i jakimi maszynami dysponuje, nie uwierzyłby, że to właśnie postęp od czasów starożytnych przyczynił się w dużym stopniu do zrewolucjonizowania pisma i form drukarskich. Ale zanim to nastąpiło, jeszcze przez setki lat, od momentu wynalezienia papirusu, a następnie papieru, książki przepisywano ręcznie. Zakonnicy mozolnie literę po literze, skrobali na stronicach ksiąg. I wreszcie pojawił się druk. Pierwsza książka wydrukowana za jego pomocą, to prawdopodobnie Księga Sybilli. Średniowieczny inkunabuł, zapoczątkował intensywny rozwój książek. Od tego momentu, stały się one bardziej dostępne i stopniowo trafiały do każdego domu.

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez ciekawej lektury. Drukarnia, których wiele do zaoferowania ma Bydgoszcz, może wydrukować każdy rozmiar książki, a także stosowną do niej oprawę. Wykorzystując nowoczesny druk cyfrowy, powstaje produkt najwyższej jakości. Zakłady poligraficzne oprócz książek, drukują także ulotki czy katalogi. Wydruk materiałów reklamowych, zaprojektowanie firmowej wizytówki to najczęściej zlecana usługa.