Szukałam ciekawego pomysłu na to, by podłoga w moim pokoju dziennym była wyjątkowa. Nie chciałam dywanu, bo to tylko zbiorowisko kurzu. Skomplikowane wzory parkietowe nie przypadły mi do gustu, podobnie jak posadzki żywiczne czy ze szlifowanego betonu. Wolałam podłogi drewniane, ale unikatowe.

Rozety w ciekawych wzorach

rozety drewnianePrzeglądałam oferty od różnych producentów, sklepów, rzemieślników. Tak trafiłam na rozety drewniane. To rodzaj ozdobnej tafli parkietowej wykonywanej z wielu małych, różnokolorowych kawałków drewna. Szczególnie spodobały mi się rozety z motywem kwiatów w centralnej części i liści oplatających je. Lubię motywy roślinne w każdym wydaniu. Jak już wiedziałam czego szukać to sprawdzałam oferty z różnych stron żeby znaleźć najpiękniejsze rozety w jak najbardziej atrakcyjnej cenie. Nie da się ukryć, że to nie jest tania sprawa, ale myślę że to dobra inwestycja. Zdecydowałam się na dwie, pasujące do siebie rozety. Mój pokój dzienny jest wyjątkowo duży, także jedna rozeta to byłoby za mało. Potem udałam się do siedziby firmy oferującej owe rozety. Chciałam od razu do nich dobrać deski podłogowe i umówić się na montaż całości. Na miejscu spotkałam przyjaznych sprzedawców, którzy wiedzieli co robić i jak doradzić. Szybko wszystko załatwiłam, a instalatorzy mogli przyjechać już po dwóch dniach. Byłam zaskoczona tym, że tak dobrze mi się wszystko ułożyło. Nie mogłam się doczekać, aż wreszcie zobaczę gotowy parkiet wraz z rozetami w salonie.

Teraz nie mogę się napatrzeć na rozety. Na żywo wyglądają o wiele lepiej niż w galerii internetowej. Cały parkiet zresztą jest przepiękny. Jestem zadowolona z tego, że tyle czasu poświęciłam na poszukiwania odpowiednich ozdób podłogowych, ale zostało mi to wynagrodzone i wszystko dobrze wyszło.