Na rynku rowerowym istnieje kilka dobrych producentów, którzy o wielu lat sprzedają najlepszej jakości rowery, które są wykorzystywane przez wszystkich bez względu na płeć. Dostępne są modele dopasowane do wielu i warunków pokonywanych tras.

Przeznaczenie szosowych rowerów Kross

rower szosowy kross dla zaawansowanychRower jest bardzo popularnym środkiem transportu. Już małe, kilkuletnie dzieci próbują swoich sił na rowerkach biegowych, potem trzykołowych, lub czterokołowych, aby w końcu zasiąść na jednośladzie. Inne modele rowerów wykorzystują amatorzy i zawodowcy. Rower szosowy Kross dla zaawansowanych jest przeznaczony do osiągania dużych prędkości. Jest on wyjątkowo lekki dzięki zastosowaniu aluminiowej ramy i usunięciu wszystkich zbędnych elementów. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, jest bardzo zwinny i łatwo się nim jeździ. Szosowe modele są dedykowane zawodowcom, ale też amatorom, którzy lubią szybką jazdę. Mają one doskonale wyważoną aerodynamikę i świetnie dopasowany osprzęt, przez co łatwo się na nich pedałuje pod górę. Cechą charakterystyczną rowerów szosowych firmy Kross, są cienkie opony, które ułatwiają osiąganie spektakularnych wyników. Rower posiada aż szesnaście biegów doskonale dopasowanych do różnych terenów, oraz wytrzymałe i mocne hamulce tarczowe. Cały rower, z kompletnym wyposażeniem waży jedynie niecałe jedenaście kilogramów, a więc bardzo niedużo jak na taki model. Posiada amortyzatory na przednim i tylnym widelcu, dzięki czemu jazda na nim jest stabilna i bez zbędnych wstrząsów. 

Poza rowerami szosowymi w sklepach dostaniemy rowery górskie, turystyczne, miejskie, czy dziecięce. Rower powinien być dopasowany do naszych wymagań i wzrostu. Ceny rowerów szosowych zaczynają się od około tysiąca złotych, a najdroższy może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy.