Maszyny jak i zautomatyzowane systemy funkcjonujące w wielu przedsiębiorstwach przemysłowych wykorzystują w swojej pracy specyficzne narzędzia, które pozwalają na przenoszenie mocy oraz sterowności z jednego urządzenia na drugie. Do wykonywania takich właśnie czynności wykorzystuje się swego rodzaju przewody, które określa się mianem węży hydraulicznych. 

Charakterystyka przewodów hydraulicznych

węże hydrauliczneWęże hydrauliczne stanowią elementy. które wykorzystywane są w przypadku funkcjonowania wielu maszyn w przedsiębiorstwach przemysłowych. Węże te wykonane są najczęściej z gumy, a wykorzystywane są w układach hydrauliki siłowej w celu przenoszenia mocy oraz sterowania. W przypadku kiedy mówimy o wężach hydraulicznych to zdecydowanie należy powiedzieć, że stanowią one standardowe medium za pomocą, którego transportowany jest olej hydrauliczny, który pozwala nam na wykonanie pracy poprzez maszyny z hydrauliki siłowej. Biorąc pod uwagę konstrukcje węży hydraulicznych to można zauważyć, iż wykonane są one z gumy lecz można podzielić je na kilka rodzajów. Pierwszym z nich są węże z oplotami tekstylnymi, zazwyczaj przykład ten zawiera jedną lub dwie warstwy. Stanowią one bardzo dobre rozwiązanie lecz nie tak wytrzymałe jak następne przykłady. Następnym wężem jest ten, który posiada oploty z drutu stalowego, w którym możemy zauważyć jedną, dwie lub trzy warstwy, co jest już bardziej solidnym rozwiązaniem. Kolejnym przykładem węży hydraulicznych są te, które wykorzystują w swojej budowie oploty spiralne z drutu stalowego. Tutaj najczęściej korzysta się z czterech lub 6 warstw, co stanowi gwarant tego, iż wąż hydrauliczny wytrzyma ciśnienie w związku z czym nie rozpadnie się w trakcie jego eksploatowania.

Jeśli chodzi o węże hydrauliczne to zdecydowanie należy powiedzieć, iż są to elementy hydrauliki siłowej, które stanowią niezbędne części funkcjonowania tego systemu. Pozwala to nam za bardzo skuteczne przenoszenie mocy oraz sterowności, w związku z tym bez problemu możemy obsługiwać maszynę ciężkie tak jak na przykład koparka.