Nowoczesne rozwiązania w zakresie architektury i budownictwa cały czas zaskakują. Mimo, że coraz więcej osób się na nie decyduje, nadal wzbudzają podziw i zaskoczenie różnorodnych zastosowań. Przekonują się do nich również osoby, które dotychczas korzystały wyłącznie z utartych i sprawdzonych metod upiększania wnętrz. Nowoczesność zaczyna więc dorównywać innowacjom.

Ogólna charakterystyka posadzek z żywicy

posadzki żywiczne WrocławOczywistym faktem jest to, że rodzaj podłoża stosowanego w budownictwie zależy głównie od przeznaczenia konkretnego budynku. W każdym przypadku konieczne jest natomiast przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz tych z zakresu technologicznego. Posadzki żywiczne Wrocław to ciekawe rozwiązanie o niewątpliwych walorach estetycznych. Mogą być wykonane z poliuretanu, żywicy epoksydowej oraz akrylu. Posadzki żywiczne są wykorzystywane w klasycznym budownictwie oraz w halach przemysłowych. Jednak warunkiem ich montażu w przemyśle są miejsca, w których ograniczony jest transport kołowy. Nie powinny na nie działać również substancje o agresywnym działaniu. W ich wyniku posadzka może ulegać zniszczeniom. Istnieje zasada, że im bardziej grubsza jest posadzka, tym bardziej większe obciążenie może znieść. Okres eksploatacji będzie zdecydowanie dłuższy, jeżeli pojazdy po niej przejeżdżające poruszają się na kołach gumowych. Te wykonane z tworzyw sztucznych działają niestety destrukcyjnie.

Posadzki z żywicy zazwyczaj tworzą dość cienką warstwę. Nakłada się ją przy pomocy techniki malarskiej. Stosuje się dwie lub trzy warstwy. Posadzka tego rodzaju może być również wylewana i następnie rozprowadzana specjalnie przystosowaną pacą z ząbkami. Odpowietrzaniu służy natomiast wałek, którym roluje się wylewane warstwy. Istnieje jeszcze możliwość ręcznego rozprowadzania i zacierania wysypywanej posadzki.