Każdy alergik, czy też po prostu osoba podatna na uczulenia z pewnością nie raz spotkała się z sytuacją, kiedy od używania kosmetyków dostała okropnej wysypki na całej twarzy. Niestety, ale jest to miejsce którego nie zakryjemy ubraniem dlatego warto używać tylko najlepszych kosmetyków.

Naturalny kosmetyk zawierający aloes

kosmetyki z aloesemZawsze bardzo uważnie dobierałam swoje kosmetyki i przy każdych zakupach dokładnie czytałam ich skład, aby dowiedzieć się, czy nie występują w nich substancje na które jestem uczulona. Przeważnie udawało mi się znaleźć takie kosmetyki, które nie wywoływały u mnie alergii, jednak któregoś dnia natrafiłam na produkt, który pomimo zapewnień producenta wywołał na mojej twarzy prawdziwą masakrę. Leczenie dermatologiczne słono mnie kosztowało, a ja dostałam nauczkę, aby zacząć w końcu kupować jedynie kosmetyki naturalnego pochodzenia. Takim sposobem odkryłam kosmetyki z aloesem, które nie tylko nie uczulają, ale również pomagają się zregenerować naszej skórze. Przyznam, że już po pierwszym tygodniu ich używania moja skóra zaczęła wyglądać coraz lepiej, a obecnie jest w lepszej kondycji, niż kiedykolwiek wcześniej. Aloes jest niesamowicie uniwersalny i doskonale działa na nasze ciało, nie tylko na skórę twarzy. W sklepie z kosmetykami z aloesem możemy na przykład dostać miąższ z aloesu, który możemy wykorzystać zarówno jak maseczkę do twarzy, odżywkę do włosów, a nawet go… zjeść! Jedzenie takiego miąższu wspomaga naszą przemianę materii co z pewnością ucieszy każdą osobę będącą na diecie. 

To dowodzi temu, że kosmetyki z aloesem są naprawdę dla nas bezpieczne. Ja na przykład zawsze sądziłam, że sucha skóra pod pachami to coś całkowicie normalnego, lecz odkąd używam dezodorantu z aloesem wiem, że szczypanie pod pachami było także objawem uczulenia. Obecnie nic takiego nie występuje, a moja skóra jest gładziutka i wygląda zupełnie tak, jak na reklamach!