O weselach można mówić jako o bardzo dużej i bardzo prężnej dziedzinie gospodarki. Istnieje coraz więcej zespołów zakładanych tylko i wyłącznie z myślą o zarobku weselnym. Jeszcze do niedawna wystarczyła minimalna muzykalność i trochę chęci aby zaistnieć na rynku.

Czy jest najlepszy repertuar na wesele?

zespół na weseleTeraz jednak powoli się to zmienia, konkurencja jest coraz większa a klienci są coraz bardziej wymagający. Teraz o sukcesie w coraz większym stopniu decyduje repertuar jaki ma zespół do zaoferowania. Chwytliwe kawałki rodem z disco polo już nie przejdą chyba nigdzie. Dużą popularnością nadal cieszą się klasyczne polskie hity, zwłaszcza z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jeśli zespól na wesele decyduje się na repertuar zagranicznych wykonawców to musi jednak zadbać o wystarczającą jakość. Złe wykonanie i jeszcze gorszy akcent to prosta droga do katastrofy. Jest jednak kilka świetnych zespołów, które świetnie sobie radzą zarówno ze starszymi światowymi przebojami jak i najnowszymi hitami. Istnieją także zespoły ambitniejsze, poruszające się w bardziej nietypowych gatunkach muzyczny. Coraz popularniejsze są zespoły jazzowe. Istnieje w kraju kilka świetnych zespołów folkowych. Najwięcej tego typu kapel pochodzi z województwa mazowieckiego, szczególnie z Warszawy. W rankingu najlepszych zespołów trzy lata z rzędu wygrał zespół na wesele. Członkowie w doskonały sposób manewrują między wszystkimi gatunkami muzycznymi tworząc bardzo oryginalny repertuar.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że dobry program muzyczny stanowi obecnie podstawę sukcesu w tej branży. Udany występ jest dobrze przemyślany i wykonany a jego efektem są niezliczone propozycje i ciekawe pieniądze.