Prowadząc własną działalność lub nawet będąc właścicielem oraz współwłaścicielem jakiejkolwiek firmy obsługującej różnego rodzaju klientów, możemy mieć potrzebę instalacji monitoringu wizyjnego. W takim wypadku powinniśmy zakupić przede wszystkim odpowiednią ilość kamer, najlepiej w technologii cyfrowej o obsługą jakości obrazu w full HD, ponieważ kamery analogowe obecnie są już wycofywane z użytku.

Jakie dyski do rejestratora video?

dyski do rejestratorówKolejnym elementem w jaki powinniśmy się wyposażyć, jest odpowiedni rejestrator sygnału video. W tym wypadku powinien on obsługiwać pożądaną przez nas ilość kamer w zależności od tego czy są to kamery na połączenia stałe przewodowe, czy takie na połączenia bezprzewodowe. Natomiast aby rejestrator miał na czym zapisywać pobierane z kamer dane potrzebne są również odpowiednie dyski do rejestratorów. W przypadku wyboru takich dysków musimy się sugerować nie tylko ceną ale również odpowiednią pojemnością jak również prędkością obrotową, ponieważ w zależności od ilości zainstalowanych kamer na wybranych dyskach zazwyczaj będzie zapisywana bardzo duża ilość danych. Dyski takie po zamontowaniu w rejestratorze są ustawiane w trybie ciągłego zapisu i działają one zazwyczaj dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodni, dlatego też nie mogą to być zwykłe dyski. Dobrym wyborem będą takie, które konstrukcyjnie są przystosowane do ciągłej pracy wykorzystywane także w serwerach.

Odpowiednio dobrane do rejestratora dyski twarde pozwolą nam w przyszłości na przechowywanie zapisu z kamer przez odpowiednio długi okres czasu jak również dadzą nam możliwość dobrego odtwarzania obrazu z wcześniej zarejestrowanych danych. Oczywiście takie zakupy należy zoptymalizować szczególnie pod względem finansowym dostosowując się szczególnie do własnych potrzeb.