Chciałam o siebie zadbać w sposób naturalny, ale skuteczny. Chciałam odstawić różne lekarstwa i zastąpić je ekologicznymi suplementami. Nie wszystko da się załatwić dietą, choć bardzo bym chciała. W tabletce wszystko jest skoncentrowane, więc wystarczy jedna kapsułka zamiast całej michy jakiegoś owocu czy zioła.

Prawidłowe dawkowanie chlorelli

naturalna chlorella - dawkowanieWybrałam się do sklepu zielarskiego w poszukiwaniu dobrego zastępnika konwencjonalnych leków. Ze wszystkich dostępnych suplementów na rynku największe wrażenie zrobiła na mnie naturalna chlorella – dawkowanie jej jest niezwykle łatwe. Chlorella była zamknięta w tabletce, można ją też rozkruszać. Spodobało mi się to, że w zasadzie nie można jej przedawkować i nawet jak się weźmie jej więcej niż powinno to co najwyżej dostanie się biegunki. Na początku zaleca się by zacząć od jednej tabletki chlorelli i stopniowo zwiększać tę ilość i obserwować swój organizm. Wtedy uniknie się dolegliwości pokarmowych, a działanie chlorelli będzie widoczne. Również ważne było dla mnie to, że tabletki można przyjmować niezależnie od pory dnia i posiłku. Jeśli leki trzeba brać przed jedzeniem albo co określony czas to często o nich zapominałam. Potem brałam i byłam głodna czekając na posiłek. A tak to mogę brać chlorellę za każdym razem jak poczuję taką potrzebę. Dodatkowo mogłam ją rozkruszyć na proszek i dodać do jedzenia. Dzięki temu koktajle będą miały ciemnozieloną barwę, a także morski smak algi. To bardzo ciekawa opcja.

Warto było kupić tabletki z chlorellą. Dzięki temu odstawiłam suplementy witaminowe i leki na trawienie. Zwykle robię sobie kurację miesięczną chlorellą, potem przerwa i za dwa miesiące do niej wracam. Tak jest zdrowo i pozwala to na utrzymanie optymalnych efektów kuracji algowej.