Każdego rodzaju projektowanie powinno być przeprowadzone przez profesjonalistów, który znają tajniki pracy projektanta poszczególnych rozwiązań.

Płytki drukowane to element projektowania elektroniki

płytki drukowaneProjektant mody musi znać się na rodzajach materiałów i ściegach maszynowych, projektant wnętrz musi znać najnowsze trendy, wiedzieć gdzie kupić najlepsze meble, jak dopasować wybrany styl klienta do zasobności jego portfela. Zatem również osoba, której projektowanie elektroniki nie jest obce, musi znać się na konkretnych rzeczach. Jakich? Na pewno na działaniu wszelkich urządzeń elektrycznych, an tym, na co są one odporne, a jakie czynniki niekorzystanie na nie wpływają. Na tym, jak powinny wyglądać płytki drukowane, jakie powinny mieć połączenia, z jakich materiałów być zrobione, jakimi preparatami pokryte, żeby ich trwałość i wzmocnienie było odpowiednie do pełnionego zadania. Ponadto, projektowanie elektroniki powinno odbywać się z specjalnych fabrykach i maszynowniach, w których panuje sprzyjająca temperatura i niska wilgotność powietrza, nie ma nigdzie blisko źródła bieżącej wody, która mogłaby uszkodzić nasz projektowany sprzęt. Obwody drukowane są szczególnie wrażliwe na uszkodzenia zanim zostaną jeszcze pokryte warstwą zabezpieczającego metalu lub środka chemicznego, nakładanego na niego cieka warstwą, w celu przedłużenia jego trwałości.

Pamiętajmy, żeby gotowe produkty trzymać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, które sprawią, ze nasz gotowy sprzęt elektroniczny nigdy nie ulegnie wypadkowi podczas transportu do klienta.