Wybór odpowiedniego prześcieradła jest bardzo ważne dla naszego snu. Dobrze prześcieradło zadba o nasz komfort cieplny, nie będzie urażać naszej skóry i będzie przyjemne w dotyku.

Dzięki producentom dzianin mamy duży wybór

Producent dzianinNic tylko ułożyć się w wygodnym łóżku i zdrzemnąć się chwilę. Na rynku jest wiele rodzajów prześcieradeł. Które z nich wybrać? Prześcieradła frotte są grube, a przez co lepiej sprawdzają się w zimie, niż inne rodzaje prześcieradeł. Takie prześcieradło jest bardzo mocne, trudno jest je zniszczyć, i na pewno się nie porwie. Jego kolor jest trwały i nie blaknie. Wadą takiego prześcieradła jest fakt, iż długo schnie i nie każdemu przypadnie do gustu, ze względu na nieco szorstką strukturę. W końcu mamy także ręczniki frotte, które nie wszyscy lubią. Bardziej delikatne są prześcieradła jersey. Są gładkie, miłe w dotyku, nie urażą nawet bardzo wrażliwej skóry dziecka. Jersey jest lepszy w okresie letnim, ponieważ zapewnia przyjemne uczucie chłodu, szybko schnie. Jednak ze względu na cieńszą strukturę szybciej się zniszczy, a jego kolor potrafi wyblaknąć. Najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem są prześcieradła z satyny. Satyna jest najbardziej miękkim materiałem, również nadaje się na lato, ale jest modniejsza i trwalsza niż jersey. Satyna jest najdroższym materiałem z wymienionych, droższy jest jedynie jedwab, ale to już zdecydowanie wyższa półka cenowa. Poza tym, pozostaje kwestia, czy wybrać prześcieradło z gumką lub bez. Producent dzianin na pewno ma je oba.

Ta pierwsza opcja jest lepsza, ponieważ prześcieradło nie będzie się zsuwać, ani gnieść. Prześcieradło pozostanie na swoim miejscu, a bez gumki by się podwijało i gniotło.