Przeprowadzone w ostatnim czasie badanie pokazują, że Polacy z każdym rokiem widza coraz gorzej i głuchną. Nie są to jednak wszystkie problemy zdrowotne polskiego społeczeństwa, główny problem stanowi to, ze Polacy właściwie się nie badają, a co za tym idzie na własne życzenie pogarszają własną kondycje zdrowotną. Proceder ten widoczny jest od bardzo dawno.

Problemy ginekologiczne w Łodzi

przychodniaŁatwo to choćby pokazać na przykładzie takie podstawowego specjalisty jakim jest ginekolog. Badanie statystyczne ostatnio przeprowadzone pokazują że blisko 70% badanych kobiet nie uczęszcza na regularne wizyty u tego lekarza. Około 50 % było u ginekologa dawniej niż dwa lata temu. Główny odsetek kobiet uczęszczających do tego specjalisty stanowią kobiety w ciąży, które nie jako są do tego zobowiązane. Co ciekawe zdecydowanie chętniej uczęszczają one do szkoły rodzenia niż do lekarza. Już samo to dużo mówi. O wizytach u takich specjalistów jak kardiolog czy endokrynolog łódź, nie ma co wspominać. W dużej mierze ta niechęć wynika, z faktu, że służba zdrowie raz, że rzeczywiście nie jest najsprawniej działająca instytucją, dwa, że opinią która mu u polaków jest jeszcze gorsza. Ludzie się nie badają, bo nie chcą się użerać z lekarzami, tłoczyć w kolejkach, by się dowiedzieć, że mają się leczyć środkami na których większości osób zwyczajnie w świecie nie stać. Co zatem należałoby zrobić by poprawić kondycje zdrowotną polskiego społeczeństwa.

Raz, że trzeba zmienić wizerunek i sposób działania służby zdrowia, dwa, że Polacy muszą zacząć być bardziej świadomi zagrożeń zdrowotnych jakie na nich czekaj i tego, że podjęcie szybkiego leczenia we wczesnej fazie choroby jest zwykle zdecydowanie skuteczniejsze. Natomiast całkiem dobrym argumentem do zachęcenia Polaków do obywania regularnych badań profilaktycznych jest przypomnienie im tego, że profilaktyka jest darmowa, leczenie już niekoniecznie.