Wśród miłośników wędkarstwa trudno znaleźć bardziej mobilną grupę, niż amatorzy spinningu. Ta metoda połowu cechuje się przede wszystkim typ, że wędkarz nie czeka na rybę, ale raczej jej szuka, dlatego standardem jest obchodzenie całego zbiornika wodnego po nabrzeżu szukając miejsc, w których mogą czaić się drapieżniki, które są celem spinningistów.

Cechy torby na spinning

torby wędkarskie spinningowePonieważ w odróżnieniu od karpiarzy, którzy raz wybierając stanowisko połowu zostają w nim przez cały pobyt, spinningiści nawet nie zabierają ze sobą krzesełek czy jakichkolwiek udogodnień mających na celu zwiększenie komfortu pobytu w jednym miejscu. Dla nich kluczowe są raczej torby wędkarskie spinningowe, w których mogą zmieścić liczne przynęty w taki sposób, żeby nie zahaczały się i były łatwe do wymiany, a jednocześnie żeby można było ich zabrać na tyle dużo, że zawsze będą mogli skorzystać z tej, która ich zdaniem w danej sytuacji będzie najlepsza. Torba do spinningu musi być wygodnie zakładana na plecy lub ramię i być wodoodporna, ponieważ bardzo często łowiąc na spinning trzeba wejść do wody lub postawić torbę na mokrym podłożu. Cechą takich toreb jest spora liczba przedziałek, komór i kieszonek, dzięki którym przynęty mogą być podzielone tematycznie w celu jak najprostszego odnalezienia tej, która jest potrzebna w danej chwili. W praktyce torba spinningowa jest odpowiednikiem skrzynki wędkarskiej dla standardowego wędkarza łowiącego na spławik lub z gruntu.

Zwolennicy spinningu to jedni z największych gadżeciaży wśród wędkarzy, a ilość przynęt które są w stanie wykorzystać podczas jednego połowu może wydawać się trudna do zrozumienia dla osób preferujących spokojne wędkowanie na ryby białe. Taka ilość różnych drobiazgów wymaga segregacji odpowiedniego przechowywania, dedykowane im torby wędkarskie sprawdzają się wtedy idealnie.