Od miesiąca pracuję w rewelacyjnej firmie, która zajmuje się sprzedażą akcesoriów dla dzieci. Działów w firmie jest kilka. Są działy zabawkarskie zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Jest dział noworodka, dział malucha i dział starszaka.

Pościel dla przedszkola to oferta dla instytucji

pościel do przedszkolaJest także dział szkolny i dział odzieżowy. Ja pracuję głównie w dziale noworodka i tutaj sprzedaję na przykład pościel do wózka. Przez ten miesiąc nauczyłam się bardzo dużo. Nie mam dziecka oraz nigdy z dziećmi nie miałam nic do czynienia. Nie wiedziałam co to takiego wkładki do stanika, ani ochraniacz do łóżeczka. Nie spodziewałam się, że istnieje tak wiele rodzajów smoczków, gryzaczków, grzechotek i kaftaników. Praca sprawia mi ogromną przyjemność szczególnie wtedy, gdy klient jest zadowolony. Młode mamy często nie wiedzą, czy lepiej zainwestować w chusty, czy może lepiej w rożki dla dzieci. Wtedy wymieniam zalety obu produktów, ale ostateczną decyzję podejmuje rodzic. Oprócz tego, że do sklepu przychodzą klienci indywidualni, to również z naszych usług korzystają różne firmy. Są to przedszkola i żłobki. Instytucje takie najczęściej kupują pościel do przedszkola oraz zabawki. Często sprzedajemy także artykuły szkolne takie, jak kredki, plastelinę i farbki plakatowe. Jeżeli miałabym spojrzeć na siebie miesiąc temu, to byłam osobą zagubioną, mało radosną i zakompleksioną. Praca w sklepie dla dzieci dała mi dużo energii, radości i wiary w siebie.

Sprzedając rzeczy przeznaczone dla dzieci, czasami sama czuję się, jak dziecko, ponieważ muszę się w nie wczuwać. Która lalka jest najładniejsza? Wybór zależy zarówno do dziecka lub rodzica, ale to właśnie sprzedawca sugeruje najlepszy zakup.