Jakiś czas temu jako student zatrudniłem się do dorywczej pracy w hotelu. W hotelu były też restauracja. Ja ogólnie byłem zatrudniony jako informatyk, dlatego też musiałem poznać całe oprogramowanie jakie tam było używane.

Oprogramowanie dla firm sprawdzi się również w zarządzaniu hotelem

oprogramowanie dla firmWszystko było w jak największym porządku – nie miałem jako informatyk na co narzekać. Oprogramowanie dla restauracji okazało się być niemal identyczne co oprogramowanie dla firm, jakie kiedyś zdarzyło mi się obsługiwać już. Powiem szczerze, że było niemal identyczne mimo że miało się tak mocno różnić. (ponoć oryginalne i niepowtarzalne). Ogólnie musiałem zrobić trochę porządku w dokumentach bazodanowych, ponieważ zrobił się niemały bałagan. A jak wiadomo, w chwili, gdy w dokumentach pojawia się bałagan, wszystko zaczyna szwankować. Na szczęście okazało się ostatecznie, że nie było tak źle. Firma miała programy, których nie używała od dłuższego czasu, mimo że kosztowały bardzo dużo – to tak, jakby płacić kasę za Windowsa a pracować na Ubuntu. Zdziwiłem się bardzo, jednak już po chwili pracowałem na zapomnianych programach. Enova365 pozwoliła mi na bardzo sprawne ogarnięcie spraw związanych z pracownikami. Subiekt gt dał się poznać jako fajny program do zarządzania magazynowego – tj. żywność w restauracji, pościel do hotelu. Wiadomo przecież, że to wszystko powinno być dokładnie opisane i policzone. Tak jak się należy. Ostatni program jaki znalazłem w czeluściach komputera to rewizor gt – który okazał się za to bardzo przydatny jeśli chodzi o sprawy kadrowe. Tutaj po prostu musiałem zrobić bazę danych ludzi, którzy pracują i w hotelu i w restauracji. Nie było żadnego problemu z tym, co było powiedziane. Jak się też okazało wykupiony był program dla hoteli, pisany przez pewną małą firmę. Jednak właściciel pochwalił mi się tym, dopiero gdy składałem mu raport i wspomniałem o tych programach. Więc wziął i mi go oddał. Tak po prostu. Teraz, kiedy już wszystko jak w najlepszym biurze księgowym – wszystko ma swoje odpowiednie miejsce.

Nie było żadnych wątpliwości. Ktoś kiedyś miał duży zapał, ale po pewnym czasie mocno osiadł na laurach i nie chciał już nic robić, a to moim zdaniem jest najgorsze co można zrobić. Po to mamy firmę, żeby ją pielęgnować i dbać o nią!