Choć obecnie w naszym kraju panuje tendencja do uważania osób mających wykształcenie wyższe za bardziej wartościowe od tych z wykształceniem zawodowym, nie powinno tak być. Przecież ci, którzy kształcą się do konkretnego fizycznego zawodu, potrzebują wiele czasu oraz energii, aby zdobyć niezbędne kwalifikacje. Dlatego też ja nie wstydzę się tego, że jestem spawaczem.

Wykonywanie zawodu spawacza

spawacz warszawaWiem, że żadna pani magister z wysokim ego pewnie na mnie nie spojrzy, jednak jestem dumny z tego, kim jestem. Być spawaczem nie każdy może, trzeba przejść szkolenie oraz zdać państwowy egzamin. Dopiero po tym można uzyskać uprawnienia spawacza. Ja kurs i egzamin przechodziłem w Warszawie. Uważam, że dla każdego spawacza stolica jest rajem, ponieważ istnieje tutaj wiele różnego rodzaju firm, które z chęcią skorzystają z takich usług jak spawanie konstrukcji stalowych czy spawanie rur. Dlatego nie narzekam na brak zleceń. Już od czterech lat pracuje jako spawacz Warszawa zaś jest miastem, w którym wykonuję większość zadań. Bardzo mi to odpowiada. Warto wiedzieć, że pensja spawacza jest wyższa od płacy osób pracujących w sklepie, dlatego nie mogę narzekać na swoje finanse. Żyję oszczędnie i już się nieco dorobiłem. Bez wątpienia osoby, które śmieją się z tych pracujących w zawodach fizycznych takich jak spawacz, po prostu nie wiedzą, co to jest życie. Każdy powinien choć raz popracować fizycznie, aby wiedzieć, ile to wymaga od człowieka.

Ponadto spawanie jest zadaniem wymagającym nie tylko umiejętności, ale i wiedzy – a tę właśnie zdobytą wiedzę trzeba umieć wykorzystać z praktyce. Ja to potrafię, dlatego jako spawacz radzę sobie całkiem nieźle. Klienci są zadowoleni z moich usług i polecają mnie swoim znajomym, dlatego bez problemu znajduję nowe zlecenia.