Moja firma nie działała tak, jakbym sobie tego życzyła. Niestety, wiele aspektów wymagało, aby je usprawnić. Nie mogłem sobie pozwolić na pozostanie za konkurencją, bo odczuwałem już niedobór klientów.

Systemy erp często okazują się najlepszym wyjściem

erp dla budownictwaMusiałem więc pomyśleć, co mają oni, czego nie mam ja. W pierwszej chwili stwierdziłem, że jest to system erp albo kilka. Na pewno konkurencja szła drogą nowych technologii znacznie szybciej niż ja. To mi się nie podobało, ale w sumie niewiele robiłem, żeby chociaż im dorównać. Teraz stwierdziłem, że poszukać dobrego erp dla budownictwa. Dzięki temu różne sprawy mogłyby nam iść znacznie lepiej. Takie przynajmniej miałem na ten temat zdanie. Erp e commerce raczej nie było nam potrzebne, ale z kolei inne by się na pewno przydały. Wiem, że teraz wszystko jest skomputeryzowane. U mnie w firmie wyglądało częściowo tak, jakby czas się zatrzymał. Wiedziałem, że to nie jest dobre, ale obawiałem się trochę zmian. Jestem człowiekiem starej daty. Nie wiedziałem długo, co to jest odoo erp, aż sam nie zacząłem go w końcu stosować. Teraz lepiej mogę zarządzać zasobami mojego przedsiębiorstwa, jak i relacjami z klientem. Od razu sytuacja firmy się nie zmieniła, ale kiedy już zmiany zostały wdrożone (był przed nimi oczywiście opór) i ludzie nauczyli się korzystać z cudów techniki, zanotowałem zmiany na lepsze. Wnioskuję więc, że ta jedna zmiana sporo nam pomogła.

Żałuję, że została wprowadzona tak późno. Może dziś bylibyśmy na lepszej pozycji, gdybym się przekonał do tego trochę wcześniej. Da się jednak sporo naprawić.