W nowoczesnych domach bardzo często stawia się na płaski dach. Oczywiście jest on bardzo funkcjonalny z kilku przyczyn. Chodzi na przykład o to, żen ie trzeba martwić się wymianą blachy, ponieważ jej nie widać. Ale jaki typ poszycia wybrać do takiego budynku? w tym przypadku mamy bardzo wiele różnych opcji. Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujemy i jaki mamy budżet.

Jakie poszycie użyć na płaskim dachu?

płaskie dachyNajpopularniejszym poszyciem na płaski dach jest styropapa. Nie widać tego materiału, a doskonale chroni przed wodą. Jednak płaskie dachy mogą być wykończone na wiele sposobów. Po pierwsze, można zastosować blachę płaską. Ma ona wiele kolorów i może dobrze się dopasować. Blacha płaska ma także inny atut. łatwo jest ją ułożyć oraz przyciąć. Jeśli chcemy korzystać z blachy, możemy również użyć bardziej wyszukanego jej typu. Chodzi o blachę trapezową. Ostatnio wraca ona do mody, dlatego jest w wielu hipermarketach budowlanych. Trzeba do tego doliczyć oczywiście podbitkę, ale to już kwestia tysiąca lub dwóch tysięcy złotych. Jeżeli mamy płaski dach, możemy również wylać beton. W ten sposób będzie nawet możliwość przerobienia tego dachu na część użytkową, na przykład na duży taras. Ten pomysł wydaje się także bardzo dobry, więc korzystanie z niego to nie jest zły pomysł. Warto jest o tym na poważnie pomyśleć, gdyż to może być najlepszy sposób na ten dach.

Płaskie dachy są coraz częściej wybierane przez osoby budujące swoje domy. Nic dziwnego w tym nie ma, ponieważ jeśli wybierzemy dla siebie domy o wielu kondygnacjach, mogą one być bardzo ciekawe. Architekt ma także mniejszy problem z zaprojektowaniem takiego budynku. Trzeba przyznać, że plusy można mnożyć, gdyż każdy kto ma taki dach na pewno znajdzie coś, co mu pasuje najbardziej.