Mało kto zdaje sobie sprawę jakie skarby mogą skrywać zakurzone zakamarki starych mebli. Zapomniane dawno rodzinne pamiątki i listy mogą przywołać masę szczęśliwych wspomnień i na nowo rozpalić żar w sercach. Takie znaleziska często pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, które w dobrym stanie utrzymuje się przez długie tygodnie.

Koperty bąbelkowe kryją w sobie skarby

koperta bąbelkowaMnie takie coś spotkało jak zabrałem się za sprzątanie starych pudeł które latami leżały w mojej piwnicy. Odziedziczyłem dom po moich dziadkach więc możecie się domyślić ile lat mogły mieć najstarsze pamiątki i koperty bąbelkowe z upominkami. W tym domu mieszkali również moi rodzice więc również z ich młodości znalazłem tam wiele rzeczy. Pierwszą rzeczą która rzuciła mi się w oczy przy tych porządkach, była mała koperta c6. Wyglądała zwyczajnie, szary papier rozdarty z góry nożykiem. To co znajdowało się w środku przerosło jednak wszelkie moje oczekiwania. Znajdował się tam bowiem list miłosny który mój dziadek wysłał babci. Miał on ponad siedemdziesiąt lat i niektóre słowa ciężko już było odczytać. Udało mi się jednak zrozumieć większość z tego co mój dziadek chciał w nim wyrazić. Dzięki temu domyśliłem się, że musiało to być tuż przed ich ślubem, ponieważ wszystko wskazywało na to, że są już w poważnym związku. Znalazłem również coś przypominającego papier do plotera, był to stary projekt domu w którym mieszkam dzisiaj. Następne byłe duże i zakurzone segregatory. Zawierały one wszystkie stare świadectwa szkolne moich rodziców i ich dyplomy. Przeglądając je uśmiałem się z niektórych rzeczy, inne jednak mnie zadziwiły, ponieważ nie miałem pojęcia, że moi rodzice trenowali wspólnie w młodości. Dopiero kiedy moim oczom ukazała się koperta b5, zapieczętowana i wypchana po same brzegi, poczułem, że coś mi się rozjaśni.

W środku znalazłem stare pamiętniki mojej mamy, które musiały tam leżeć bardzo długi czas. Nie ośmieliłem się jednak przeczytać wszystkiego, zajrzałem tylko na kilka stron aby poznać parę ciekawych faktów. Nigdy tak nie cieszyłem się z tego, że zabrałem się za porządki, bo dzięki temu odkryłem prawdziwe skarby.