Kiedy mieszka się w małej miejscowości gdzie nie dochodzi ogrzewanie miejskie to zawsze ma się problem z właściwym wyborem ogrzewania. Nigdy nie wiadomo przecież czy miasto jednak nie przedłuży swojego ogrzewania i nasz wydatek będzie niepotrzebny.

Co jest lepsze? Pompy ciepła czy ogrzewanie gazowe?

pompa ciepłaDlatego długo się zastanawiałam na temat tego, czy pompy ciepła to na pewno dobry wybór. Ich użytkowanie było dla mnie bardzo korzystne, bo nie trzeba dorzucać niczego do pieca, a koszty takiego ogrzewania również nie są wysokie. Odwierty pod pompy nie były mi potrzebne, bo wybrałam pompę, znajdującą się u mnie w domu. Zakup pompy jest drogi i miał się z czasem zamortyzować. Jednak potrzeba do tego czasu, a jak założą nam ogrzewanie gazowe to nici z moich oszczędności. Jednak perspektywa przerzucania węgla czy koksu mi się nie uśmiechała i w końcu zdecydowałam się na montaż pompy ciepła włocławek. Była to z mojej strony bardzo dobra decyzja. Jak się potem okazało przyłącze gazowe pojawiło się u nas dopiero pięć lat później. Do tego czasu musiałabym się bawić z kotłownię? Na pewno nie! Nawet moja sąsiadka, która zdecydowała się na gaz nie jest w pełni zadowolona ze swoich rachunków i czasem żałuje, że nie została przy swoim piecu. Ja nie zamierzam rezygnować z pompy ciepła z XXX skoro wiem, że inwestycja już mi się zwróciła.

Do tego również moja pompa ciepła jak na razie się nie zepsuła, więc jedynie montaż pompy ciepła był wykonywany przez fachowców. Cieszę się, ze dokonałam słusznego wyboru w kwestii ogrzewania swojego domu pompą ciepła, a nie gazem.