Świat roślinny i otaczająca nas przyroda od lat fascynowała człowieka. Obserwując ją uczyliśmy się żyć i czerpać z niej to, co dla nas mogło okazać się korzystne. To właśnie w ten sposób powstała medycyna ludowa w późniejszym czasie dająca podwaliny potężnej dziedzinie wiedzy. Z jej zdobyczy korzystamy do dnia dzisiejszego i coraz częściej po nie sięgamy wracając do korzeni.

Skuteczny żel z aloesu

żel aloesowy do piciaOsoby zmagające się z długotrwałą choroba lub cierpieniem szukają różnego rodzaju metod mogących przynieść ulgę i złagodzić dolegliwości. Zainteresowanie wzbudzają również preparaty mogące poprawić odporność i wzmocnić organizm. Jednym z bardziej znanych i polecanych jest żel aloesowy do picia. To wyciąg z miąższu sukulenta występującego głównie w krajach Azjatyckich. Jest bogaty w witaminy i minerały, poza tym posiada wiele błonnika,kwasów tłuszczowych oraz antyoksydantów. Stąd ogromne zainteresowanie preparatem wśród osób zmagających się z chorobami onkologicznymi. Aloes systematycznie przyjmowany wspomaga funkcjonowanie organizmu i układu pokarmowego. Przede wszystkim przyśpiesza przemianę materii i wpływa na proces trawienia oraz reguluje wypróżnienia. Regulując pracę nerek i wątroby wspomaga funkcje oczyszczania organizmu. Doskonale wpływa na skórę poprzez regenerację jej oraz przyśpieszanie procesów gojenia się ran. Sprawdza się również w łagodzeniu stanów zapalnych jamy ustnej.

Aloes jest również chętnie wykorzystywany w kosmetologii. Ze względu na swoje właściwości nawilżające, odświeżające i tonizujące jest chętnie używany do pielęgnacji skóry twarzy oraz całego ciała. Może więc być używany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Osoby po chemioterapii chwalą go za pozytywny wpływ na wzmocnienie i przyśpieszenie porostu włosów.