Głównym składnikiem, który buduje nasz organizm jest białko. Doskonale wiedzą o tym sportowcy, którzy stosują białko w proszku żeby przyspieszyć rozbudowę masy mięśniowej. Niemniej jednak nie każdy wie, że nie jest konieczne kupowanie białka w sklepach ponieważ występuje ono w produktach, które dość często spożywamy. Odpowiednia dieta bogata w białko z pewnością przyniesie nam pożądane efekty.

Skuteczne i naturalne białko

naturalne odżywki białkoweGłównym produktem kupowanym przez kulturystów i osoby zafascynowane sportem jest białko w proszku. Naturalne odżywki białkowe mają za zadanie przyspieszyć rozwój naszej tkanki mięśniowej i dlatego ich popularność jest tak duża. Odżywki tego typu występują w wielu różnorakich wariantach smakowych. Żeby stworzyć napój proteinowy musimy wspomniany proszek rozmieszać z mlekiem lub też z wodą. Druga opcja jest szczególnie często wybierana przez osoby uczulone na laktozę obecną w mleku. Za najsmaczniejsze rodzaje białka uchodzą te o smaku czekolady, wanilii i truskawki. Niemniej jednak to już jest kwestia gustu. Odżywki białkowe powinno się stosować najczęściej pół godziny po mocnym treningu siłowym. Wówczas białko najszybciej jest wchłaniane. Kilka lat temu głównie mężczyźni stosowali suplementację z wykorzystaniem odżywek białkowych. Na dzień dzisiejszy jest ona jednak bardzo często stosowana również przez kobiety. Odżywki te szczególnie popularne są wśród kobiet uprawiających crossfit ponieważ do czynienia tam mają z bardzo dużym wysiłkiem fizycznym.

Ogólnie rzecz biorąc odżywki białkowe już nie są związane jedynie z kulturystyką i budowaniem masy mięśniowej. Na dzień dzisiejszy napoje proteinowe są spożywane nawet przez piłkarzy, koszykarzy czy siatkarzy. Białko uzupełnia bowiem wszelkie straty mięśni po długich przerwach od treningów oraz jest używane bardzo często podczas przygotowań przedsezonowych.