Metoda prefabrykowana stworzona została w celu usprawnienia procesu budowy, czyli skrócenia czasu realizacji. Elementy przygotowane są w fabryce i już jako gotowe części pojawiają się na placu budowy. Montaż zajmuje około dwóch tygodni, po czym pozostają już tylko prace wykończeniowe.

Dom z prefabrykatów pozwoli na szybsze urządzenie wnętrza i co za tym idzie – zamieszkanie.

Meble kuchenneMożna skrócić czas budowy do trzech dni, jeśli klient zdecyduje się na prefabrykację modułową. Kolejnym wariantem jest szalunek tracony – betonowa konstrukcja, wzmocniona zbrojeniem. Elementem szalunku są bloczki styropianowe, wypełnione wewnątrz betonem. W ten sposób powstaje rdzeń żelbetonowy, o wysokich parametrach izolacyjnych. Zaletą jest prosta realizacja, która nie wymaga zatrudniania dużej liczby robotników i ponoszenia wysokich kosztów związanych z transportem czy wywozem gruzu.Technologia szkieletowa – powstaje w oparciu o szkielet drewniany lub stalowy, trwały i szybki w montażu. Wykorzystuje się wyselekcjonowane gatunki drewna, czterostronnie strugane, przemysłowo suszone i zaimpregnowane chemicznie. Przy konstrukcji stalowej, na szkielet nośny składają się sztywne i wytrzymałe elementy z zimnogiętych, ocynkowanych kształtowników stalowych. Tego typu budowę można prowadzić również zimą, o ile wcześniej zostały postawione fundamenty, które muszą być wykonane w temperaturze dodatniej. Natomiast domy z bali – to coraz bardziej popularna metoda stawiania domu wśród polaków między innymi ze względu na swój przyjazny klimat. Niezwykła charakterystyczna estetyka, zdrowy, ciepły, ekonomiczny, przyjazny dla środowiska i tworzący wewnątrz pomieszczeń sprzyjający człowiekowi mikroklimat, dzięki swoim właściwościom samoregulacyjnym drewna. Stworzony z bioklimatycznej architektury i naturalnych materiałów, łatwy w montażu oraz pięknie komponujący się z otoczeniem. Trzeba zaznaczyć, iż wybór materiału do budowy ma znaczny wpływ na koszty, czas realizacji inwestycji, aspekty termoizolacyjne, sposób wykończenia i urządzenia wnętrz. Wybudowany dom trzeba wykończyć. Pod uwagę trzeba wziąć finanse, które pozostały po wyczerpującej budowie. Dobrze jest dopasować charakter wnętrz do całości wyglądu budynku, aby stworzyć spójne otoczenie, w którym będziemy spędzać czas. Jeśli wybraliśmy nowoczesną bryłę budynku, dlaczego nie zainwestować w futurystyczne meble kuchenne? Z kolei sielski, drewniany dom pod miastem w połączeniu z nowoczesnym designem wydaje się być dziwnym rozwiązaniem. Zarówno kolorystyka w środku, jak i otoczenie domu mogą tworzyć całość, która nawet wykorzystując kontrasty doskonale się uzupełnia. Warto wcześniej zainteresować się ofertą sklepów, które posiadają katalogi z gotowymi aranżacjami i tam poszukać inspiracji do pomalowania salonu, wybrać wymarzone meble kuchenne, czy zaplanować ogród.

Prefabrykaty to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku budowlanym, szczególnie jeśli chodzi o domy jednorodzinne. Warto jest zapytać w biurze projektowym czy w przypadku naszych oczekiwań jest to wybór, który ułatwia czy utrudnia realizację budowy. Ważne, aby cały proces dostosować do naszych potrzeb i oczekiwań, a wtedy z pewnością zamieszkamy w naszym domu z przyjemnością.