Taras jest nie tylko wspaniałym miejscem na wypoczynek, ale również dla wielu osób stał się obowiązkowym pomieszczeniem zewnętrznym. Coraz częściej słyszy się o tarasach wentylowanych, które są nie tylko tańsze od tradycyjnych metod typu „na sucho” oraz „na morko”, ale również dają dużo większy zakres możliwości pod względem dostosowania balkonu do naszych potrzeb.

Zalety tarasu z płytek na podkładkach

rekomendowane płyty tarasowe na podkładkachTarasy wentylowane są nie tylko najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o budowę tarasu, ale również posiadają niezliczoną ilość zalet, które przemawiają zarówno do osób indywidualnych jak i deweloperów, którzy docenili nową metodę układania płytek. Z pewnością wiele niezorientowanych osób zastanawia się czym jest taras wentylowany i co przemawia za tym, że stał się tak popularny. Wyjaśniamy zatem, że aby zbudować taras wentylowany, potrzebna są rekomendowane płyty tarasowe na podkładkach, które nakłada się na nowy bądź istniejący już beton. Dzięki podkładkom, płytki nie dotykają powierzchni właściwiej i są w pewien sposób amortyzowane, poprzez powietrze znajdujące się pomiędzy nimi a gruntem. Wszystko to sprawia, że taki taras staje się mrozoodporny (woda, która znajduje się na balkonie wycieka pomiędzy szczelinami płytek) oraz daje możliwość zamontowania systemów oświetleniowych i grzewczych w przestrzeni, która powstała pomiędzy płytami a betonem. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest montaż, polegający jedynie na układaniu elementów obok siebie (niczym puzzle) i nie stosuje się przy tym żadnych klejów bądź mas uszczelniających. 

W przypadku, gdy zamontowana instalacja oświetleniowa lub grzewcza ulegnie awarii, wystarczy jedynie podnieść odpowiednią płytkę, aby dostać się do miejsca, które wymaga naprawy. Co więcej, płytki tarasowe na podkładkach są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możemy dostosować swój taras do własnych preferencji.