Do najczęstszych przyczyn rwy kulszowej należy dyskopatia kręgosłupa. Skutkuje ona pojawieniem się stanów zapalnych, promieniującym bólem do pośladka, tylnej powierzchni uda lub łydki. Pacjenci często skarżą się na osłabienie siły mięśniowej oraz drętwienie ciała. Ból jest silny, często występuje również w pozycji leżącej.

Leczenie pijawkami łagodzi objawy rwy kulszowej

polecane pijawki na rwę kulszową w warszawiePowoduje ograniczenie ruchomości, przyczynia się do wystąpienia niedowładu mięśni. Do charakterystycznych objawów rwy kulszowej można zaliczyć narastający ból, który pojawia się podczas podnoszenia kończyny dolnej. Występuje zazwyczaj podczas leżenia na plecach i przy pochylaniu się. Osoby, które skarżą się na tę dolegliwość, często nie potrafią normalnie funkcjonować. Leczenie zazwyczaj polega na stosowaniu środków farmakologicznych oraz wykonywaniu zabiegów fizjoterapeutycznych. W wielu sytuacjach pomocne są także polecane pijawki na rwę kulszową W Warszawie można skorzystać z tego zabiegu w przypadku różnych schorzeń dotyczących narządu ruchu. Hirudoterapia łagodzi ból występujący w dolnej partii pleców. Pijawki zazwyczaj przystawia się okolicy lędźwi, tuż nad pośladkami oraz wzdłuż linii nerwu w miejscach, w których pacjenci skarżą się na największy ból. Pijawki produkują hirudozwiązki, które wykazują właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zabieg zmniejsza obrzęki, poprawia mobilność i sprawia, że pacjenci mogą sprawniej się poruszać i chodzić.

Alternatywne metody leczenia rwy kulszowej oraz bólu pleców często przynoszą doskonałe efekty. Ich stosowanie warto jednak skonsultować wcześniej z lekarzem prowadzącym. Hirudoterapia polega na leczeniu pijawkami. Dzięki tej metodzie można zmniejszyć ból, pozbyć się stanów zapalnych oraz obrzęków. Metoda ta jest bezpieczna, jednak ważne, by korzystać z usług osób profesjonalistów.