Pierwsze prawdziwe łóżeczko dla dziecka to poważna sprawa. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, także i ten, że dziecko nie będzie chciało tak od razu przenieść się do „obcego” łóżka. Warto je więc włączyć w wybór łóżka, żeby cieszyło się na myśl o zmianie i nie mogło jej doczekać.

Czym się kierować wybierając materac?

materace dziecięce heveaWybór łóżek dla dzieci jest ogromny. Można zdecydować się na zupełnie proste, jak i te o ciekawych kształtach, na przykład łodzi, samochodu, karocy czy jakiegoś zwierzęcia. Zwykłe łóżeczka nie są pozbawione ozdób, takich jak kolorowe wzory, więc rodzice raczej nie będą mieć problemu, żeby trafić w dziecięcy gust. Trudności zaczynają się, kiedy do łóżeczka trzeba dobrać odpowiedni materac. Musi być on nie tylko wygodny dla dziecka, ale przede wszystkim zupełnie bezpieczny i zdrowy dla wciąż kształtującego się kręgosłupa. Zaniedbania w kwestii wyboru materaca mogą znaleźć swoje odbicie w rozwoju malucha. Rodzice, którzy są tego świadomi wybierają na przykład materace dziecięce Hevea, posiadające niezbędne atesty i certyfikaty, potwierdzające, że to produkty bardzo wysokiej jakości. Poza odpowiednio solidnym wykonaniem i dobrymi materiałami, materac dla dziecka powinien być także antyalergiczny, dlatego dobrze jest zdecydować się na materace lateksowe. Są bezpieczne dla dzieci i nie sprzyjają rozwojowi grzybów czy roztoczy. Należy także wziąć pod uwagę materiał, z jakiego wykonany jest pokrowiec materaca. Musi on być dobrej jakości, miękki i łatwy do prania.

Wybór dobrego materaca dziecięcego nie jest taki łatwy, jednak coraz więcej firm produkuje materace dopasowane do wysokich wymagań stawianych produktom dla najmłodszych. Dzięki takim firmom jak Hevea, wrażliwe kręgosłupy dzieci rozwijają się prawidłowo, a maluchy mają mniejszy kontakt z alergenami.