Jeżeli mamy w życiu to szczęście, jakim są dzieci, z pewnością doskonale wiemy z jakim stresem może się dla nich wiązać pierwsza szkolna wycieczka. Może – nie musi. Każde dziecko jest przecież inne i to, co jedno z nich będzie napawać lękiem, dla drugiego będzie wiązało się z fantastyczną zabawą.

Pierwsza wycieczka to zawsze sporo przeżycie

toruńOczywiście olbrzymi wpływ na to, jak dziecko będzie wspominać swoją pierwszą klasową wycieczkę, będzie jego wiek. Inaczej przecież odbierze je siedmiolatek, a inaczej uczeń gimnazjum, który do tej pory po prostu nigdy nie miał okazji wybrać się gdziekolwiek ze swoją klasą. Tego typu dzieciom możemy już spokojnie zaufać, że nie będą nam płakać w słuchawkę pierwszego wieczora. Z młodszymi pociechami nigdy nic nie wiadomo. Dlatego już na kilka dni przed planowanym wyjazdem, warto na spokojnie usiąść z dzieckiem i porozmawiać z nim o czekającej na nie wycieczce. Warto przedstawić ten wyjazd jako niesamowitą przygodę, podczas której zwiedzane będą licznie obecne atrakcje atrakcje w toruniu. Jeżeli na przykład klasa naszej pociechy wybiera się do Torunia, warto z dzieckiem porozmawiać o tym co można zwiedzić w toruniu, aby na wycieczce czuło się pewnie, a może nawet miało okazję zabłysnąć wiedzą. Oczywiście, o ile Toruń nie jest naszym rodzinnym miastem, samemu również warto przygotować się do takiej rozmowy i prześledzić najważniejsze atrakcje na weekend, które z pewnością znajdą się na trasie wycieczki, którą podążać będzie klasa naszego dziecka. Jeżeli na przykład wiemy, że w planie wycieczki znajdować będą się ruiny zamku krzyżackiego, warto roztoczyć przed naszą pociechą wizję dawnych zwyczajów krzyżackich, wspomnieć o historii powstania ich symbolu, a także o bitwach, które niegdyś były toczone przez Zakon Krzyżacki.

Atrakcje torunia dla dzieci z pewnością nie kończą się na zamku. Warto przed wycieczką porozmawiać z wychowawcą klasy i dowiedzieć się, co dokładnie zwiedzać będą nasze maluchy, by móc odpowiednio zaprezentować dziecku przygody, które będą na nie czekać na pierwszej wycieczce klasowej.