O nasze ogrody, tak samo jak o nasze domy zawsze powinniśmy dbać. Jeśli to zaniedbamy to potem będziemy mieli z tym o wiele więcej problemów, niż się nam wydaje. Jeśli za to będziemy to robić regularnie to wszystko pójdzie nam gładko i bezproblemowo.

Zakładanie ogrodów – od czego zacząć?

zakładanie ogrodówOd czego powinniśmy zacząć? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że pielęgnacja ogrodów zapuszczonych i zniszczonych będzie długo trwała. Zacznijmy od tego, ze trzeba będzie się przygotować do oczyszczania terenu, żeby w ogóle móc mówić o jakichkolwiek zadaniach z tym związanych. Potem będziemy wycinać wysokie trawy i chwasty, żeby dostać się do dalszej części terenu. Na pewno potrzebna będzie nam do tego cała armia profesjonalistów i sprzętów, dzięki którym będziemy mogli to wykonać. Inaczej nie ma sensu w ogóle zabieranie się za zakładanie ogrodów Gdańsk w takim stanie. Drzewa na pewno będą wymagały nie tylko lekkiego przycinania, więc przyda się nam piła. Do tego też warto zainwestować w środki chwastobójcze i usuwające szkodniki, których na pewno znajdziemy tam pełno. Samo wyrywanie ich nic nie da, bo zaczną szybko powracać, więc warto się zabezpieczyć opryskami czy innymi chemicznymi środkami. Projektowanie ogrodów na pewno nie było uskuteczniane w dawnych czasach, więc jest duże prawdopodobieństwo, że wszystkie rośliny będą zasadzone nieregularnie i bez pomyślunku.

 

Trzeba to będzie naprawić, póki jesteśmy jeszcze na etapie zakładania ogrodów w Trójmieście. Zniszczony ogród ciężko będzie odbudować, ale z pomocą fachowców, obfitego nawadniania, nawożenia i dobrych środków ochrony roślin mamy szanse na zakończenie naszej misji z powodzeniem.