Wielu osób bursztyny kojarzą się z nadbałtyckimi plażami. Niewiele osób ma świadomość, że jest to kopalna żywica, która pochodzi z pradawnych drzew iglastych obecnie bursztyny są wykorzystywane jako element ozdoby srebrnej oraz złotej biżuterii. Doskonale prezentuje się zarówno w pierścionkach, naszyjnikach, jak i bransoletkach. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj biżuterii?

Wyjątkowa estetyka biżuterii z bursztynami

bursztyn biżuteriaOzdoby, które zawierają bursztyn wymagają delikatnego czyszczenia. W tym celu warto używać wilgotnej szmatki i mydła, bądź miękkiej szczoteczki. Dobrym rozwiązaniem w przypadku konieczności usunięcia głębszego zabrudzenia będzie spirytus. Również przecieranie bursztynów oliwą z oliwek po zastosowaniu spirytusu spowoduje, że nabierze on głębokiego blasku. Jeśli podoba nam się bursztyn biżuteria będzie odpowiednim zakupem. Należy pamiętać, że w szczególności biżuteria z jasnym, żółtym bursztynem może szybko tracić blask, dlatego tak ważna jest odpowiednia dbałość. Aby bursztyn nie zaczął szybko matowieć, dobrym rozwiązaniem jest czyszczenie biżuterii po każdym użyciu. Nie należy także dopuszczać do długiego kontaktu biżuterii bursztynowej z wodą. Dlatego właśnie ważne jest, aby ściągać kolczyki czy pierścionki przed każdą kąpielą i pływaniem. Dzięki temu taka biżuteria może estetycznie się prezentować przez lata.

Osoby, które lubią biżuterię bursztynową cenią ją przede wszystkim za walory estetyczne. Bursztyn to element dekoracyjny zarówno w przypadku tradycyjnej biżuterii, jak i tej awangardowej. Oprócz walorów estetycznych znaczenie ma także dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Naukowo udowodniono bowiem, że dzięki zawartości kwasu bursztynowego możemy zauważyć liczne zalety, jak na przykład poprawę samopoczucia.