Dom, który niedawno kupiłam, posiada dwie łazienki, po jednej na każdym piętrze. Ta na piętrze, obok sypialni, jest znacznie większa i dociera do niej więcej naturalnego światła. Zastanawiając się nad jej wyposażeniem, wpadłam na pomysł zorganizowania w niej pokoju kąpielowego z prawdziwego zdarzenia zamiast zwykłej łazienki.

Parawan niezbędny do łazienki

parawany do łazienkiNiestety na etapie planowania dopadła mnie zwyczajna proza życia – nie miałam gdzie wstawić pralki. Mniejsza łazienka była na to po prostu za mała, do pokoju kąpielowego nie pasowała, a innego pomieszczenia, które się do tego nada, nie było. Została mi tylko opcja numer dwa, ale postanowiłam, że tę nieszczęsną pralkę i kosze na brudne ubrania usunę z widoku. Wpadłam na pomysł zasłonięcia ich parawanem, który nie tylko dzieliłby przestrzeń, ale do tego zwyczajnie wyglądał ładnie. Było to nawet prostsze, niż się spodziewałam. Okazało się, że parawany do łazienki, czy parawany ogółem, są teraz całkiem popularne. W sklepach internetowych widziałam setki wzorów i możliwość, żeby zamówić parawan stworzony na podstawie przesłanej grafiki. Nie miałam pomysłu na coś unikalnego, ale w sklepach było tyle wzorów, że nie musiałam się martwić, czy zobaczę podobny w innym domu. Ostatecznie zdecydowałam się na szeroki parawan, złożony z pięciu części, z grafiką przedstawiającą las i jeziorko. Grafika stylem i kolorami pasowała doskonale do całej reszty zaplanowanego pomieszczenia.

Parawan jest zabezpieczony przed działaniem wody, więc bez problemu mogę go trzymać w pokoju kąpielowym. Nawet gdyby miał się zachlapać, to nic mu się nie stanie – materiał jest wodoodporny, a drewno pomalowane odpowiednim lakierem. Dzięki temu wiem, że mój nowy parawan będzie mi dobrze służyć przez wiele lat.