Urządzając dom skupiamy się głównie na wyborze mebli, tymczasem równie ważną rolę odgrywa odpowiednie oświetlenie. Rodzaj światła oraz jego natężenie ma wpływ na nastrój i samopoczucie człowieka. Szczególnie w czasie zimy i niepogody ważne jest aby nie zabrakło światła. Pamiętając o tym można uniknąć apatii, senności i częstych nastrojów depresyjnych.

Jakie lampy warto kupić do domu?

lampy do sypialniWybierając odpowiednią lampę i żarówki należy wziąć pod uwagę jakość sztucznego oświetlenia. Zbyt mała ilość światła bardzo źle wpływa no człowieka, szczególnie jeśli chodzi o nastrój, jednak zbyt duża ilość światła może rozregulować rytm dobowy i być przyczyną późniejszych problemów zdrowotnych. Aby jak najlepiej funkcjonować dobrze jest dobrać odpowiednie oświetlenie do każdego pomieszczenia osobno. Skupmy się przykładowo na oświetleniu sypialni. Kupując lampy do sypialni warto pamiętać że w miejscu naszego codziennego odpoczynku powinny panować warunki sprzyjające relaksacji i nie powodujące pobudzenia. Światło powinno mieć ciepłe zabarwienie i nie być zbyt mocne. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się lampy sufitowe, delikatnie ale wystarczająco oświetlające pokój a dodatkowo lampki nocne,  które można zgasić nie wstając z łóżka. W sypialni można się odprężyć, czytając przy lampce ulubioną książkę i w końcu zapaść w zasłużony sen. Warto stworzyć tam klimatyczne, sprzyjające senności warunki.

Światło umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Aby sztuczne oświetlenie nie szkodziło trzeba starannie dobrać je do każdego pomieszczenia. Oczywiście wybór lamp zależy w dużej mierze od wystroju wnętrza, ważne jednak żeby padające z nich światło tworzyło odpowiednią atmosferę. Przykładowo sypialnia powinna przede wszystkim sprawiać wrażenie przytulnej.