Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, spędzamy w niej w ciągu swojego życia całe lata, może warto więc zatroszczyć się o to, by była ona odpowiednio doświetlona, tak by nie wpływała negatywnie na nasz wzrok, jak i pozwalała nam na relaks i poczucie bezpieczeństwa. Gotowanie i jedzenie, stanowi istotną część naszego życia, dlatego do oświetlenia kuchni, należy podejść dużo bardziej przemyślanie, a odpowiednia lampa LED to gwarancja przyjemnie spędzonego czasu.

Taśma led 12V, to idealne rozwiązanie do kuchni, które pomoże nam doświetlić jej zakamarki. Oczywiście, na początek, warto zastanowić się jaką temperaturę barwy chcemy wybrać. Do kuchni najczęściej wybiera się barwę ciepłą, gdyż taka barwa ma też najczęściej najwyższy współczynnik CRI (współczynnik odwzorowania barw), co skutkuje tym ,że produkty żywnościowe, mają naturalne, przyjemne dla oka kolory, jak i nastrój panujący w całym pomieszczeniu, jest dużo cieplejszy i bezpieczniejszy, oddziałuje ono szczególnie pozytywnie, jeżeli kuchnia jest też miejscem w którym spożywamy posiłki z całą rodziną. Oczywiście jest to kwestia gustu. Czasami w nowocześnie wyposażonej kuchni, dużo lepiej prezentuje się światło zimne.

Montując taśmę LED, warto dobrać odpowiednie do niej profile, tak by móc jak najlepiej zagospodarować przestrzeń kuchenną, równocześnie oświetlając jej zakamarki. Do wyboru mamy profile aluminiowe jak i plastikowe różniące się kształtami. Do oświetlenia kuchni, możemy użyć standardowego profilu w kształcie litery U lub profilu narożnego. Warto pamiętać, że oświetlenie zamontować w taki sposób, by oświetlało tylko blaty, jeżeli światło będzie padać też na podłogę, może to dać nieprzyjemny efekt wizualny.

Coraz częściej stosowana taśma LED RGB, z możliwością zmiany kolorów, to idealny pomysł do aneksu kuchennego połączonego z pokojem dziennym, gdzie w razie nieużywania części kuchennej, możemy zmienić kolor po to, by wpadając do pokoju i lekko go oświetlając, przyjemniej spędzało się czas w salonie.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://www.libraenergia.pl/pl/oferta/home-line/tasmy-led-12v/tasma-led-rgb-wielokolorowa-1