W życiu każdego pracującego człowieka przychodzą chwilę gdy praca nie długo się skończy ale zostało jeszcze kilka minut. Ja przeżywam to każdego dnia. Pracuję w sklepie na kasie. Nic przyjemnego. Nie mogę już patrzeć na terminale płatnicze oraz tych wszystkich ludzi.

Terminale płatnicze to mój koszmar

terminal płatniczyKto nie pracował z drugim człowiekiem ten nie wie jak może być okropny. Wracając do tematu, gdy została mi ostatnia godzina pracy nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Byłem już jedną nogą na zewnątrz. Osiem godzin siedzenia w jednym miejscu jest czymś czego się nie da wytrzymać. Dla mnie zawsze najtrudniejsza jest ostatnia godzina pracy. Co jakiś czas zerkam na swój terminal pos i myślę, kto mógł go wymyślić. Zastanawiam się wtedy nad rzeczami, na które nigdy wcześniej nie miałem czasu się zastanawiać. W mojej pracy najgorsza jest dla mnie obecność urządzeń takich jak kasy i terminale płatnicze. Tylko dlatego, że spędzam z tym wiele godzin. Dla wielu z was pracujących przy komputerach najgorszy jest właśnie ten obiekt. Wy na pewno też nie raz macie to uczucie. Pogoda za oknem wydaje się być tak piękna, a jednocześnie tak bliska. Nie wiecie co zrobić, żeby wyjść. Nie macie już nic do roboty ale patrzy na was szef. Udajecie, że wykonujecie jakąś ważną pracę albo jesteście częścią czegoś wielkiego. Nie prawda. To tylko chwyt marketingowy. Dla swojego pracodawcy nic tak na prawdę nie znaczycie.

Nie ty, to będzie ktoś następny. Taka jest nasza szara i ponura rzeczywistość. Z perspektywy czasu uważam, że warto się uczyć. Nie ma nic za darmo. Trzeba walczyć.