Często mówi się, że coś jest czyimś oknem na świat. Na jakie urządzenia najczęściej mówi się w taki sposób? Jeszcze parę lat temu były to telewizory, które przekazywały nam najświeższe informacje z kraju i ze świata.

Dobre montowanie okna z Piaseczna

oknaDzisiaj ludzie mówią, że okna na świat to strony internetowe i najogólniej rzecz biorąc sieć, dzięki której mogą zobaczyć setki miejsc na świecie praktycznie nie ruszając nosa z domu. A co dla Ciebie znaczy okno na świat? Zapytaliśmy mieszkańców Piaseczna z czym kojarzy im się to sformułowanie. Pan Jacek powiedział ochoczo, że jego skojarzenia są związane ściśle z pracą którą wykonuje. Jest on monterem stolarki okiennej i bardzo lubi swoją pracę. Podczas rozmowy opowiadał różne anegdoty związane z montażem okien u różnych osób. Jedna pani po zamontowaniu okien żądała także od monterów, by to okno jej umyli. Jak wspomina pan Jacek nie ma sensu kłócić się z ludźmi, którzy uważają, że coś im się należy. Klienci pracowników fizycznych mają za nierobów, co powoduje w efekcie smutne konsekwencje. Pani Krystyna powiedziała, że okno na świat kojarzy się jej z siedzeniem właśnie przy oknie o blasku księżyca i czytanie ulubionych książek. Przenoszą one ją w zupełnie inny, nowy wymiar, a okna-piaseczno w domu tylko podkreślają te atmosferę.

Najbardziej rozbawiła nas odpowiedź pana Kazika, który po chwili zastanowienia odpowiedział, że termin okna na świat kojarzy mu się z dobrym zamontowaniem okna. Ostatnio do swojego mieszkania zamówił nowe okna, które jak się okazało zostały źle wymierzone.