Jestem właścicielem dwóch dużych hoteli i jednego ośrodka wczasowego. Z zarabianiem jest jak ze wszystkim innym – najgorsze są początki, później jakoś już idzie.

Nowy hotel i ogniwa fotowoltaiczne w Szczecinie

HotelFaktycznie mój pierwszy hotel powstawał bardzo powoli i wypruwałem sobie flaki, żeby zdobyć fundusze na jego budowę. Teraz jednak buduję już trzeci hotel i w ogóle nie muszę martwić się o stronę finansową. Dlatego postanowiłem, że na szczycie nowego hotelu zamontuje panele słoneczne. Myślę o tym wszystkim w dwojaki sposób. Po pierwsze liczę na duże oszczędności w rachunkach. Po drugie zdaje sobie sprawę, że mamy coraz bardziej świadome społeczeństwo, które coraz dokładniej patrzy na ręce inwestorom i dużym przedsiębiorcom. Dlatego liczę, że ogniwa fotowoltaiczne w Szczecinie będą działały na moją korzyść, zostanę odebrany jako przedsiębiorca, który dba nie tylko o ekonomię ale i ekologię. Fotowoltaika to już dość stara branża i ceny paneli mocno ostatnio spadły. Dlatego zamierzam zastanowić się nad zamontowaniem paneli w pozostałych dwóch hotelach. Ostateczną decyzję uzależniam od tego jak panele słoneczne sprawdzę się w tym hotelu. Mam na myśli przede wszystkim koszty utrzymania i oszczędności osiągnięte przy ich użyciu. W Szczecinie jest kilka firm sprzedających i montujących panele. Ja wybrałem najlepszą, niestety nie najtańszą ale wole w takich kwestiach nie oszczędzać.

Mam już kosztorys i projekt i spodziewam się, że w przyszłym miesiącu uda się firmie rozpocząć prace. Już nie mogę się doczekać.