Rejsy po morzach i oceanach zyskują na popularności. Wielu z nas chciałoby się wybrać na taki choćby krótki rejs. Byłoby to na pewno ciekawe doświadczenie. Niektóre z takich rejsów trwają przecież kilka tygodni, a nawet miesięcy. Jak osoby przebywające na takim statku radzą siebie z niedoborem wody?

Filtry do wody mają wiele różnorodnych zastosowań

filtry wodyPrzecież taka słona woda morska w najlepszym razie nadaje się do mycia, ale do spożywania już na pewno nie. Co wtedy można wtedy zrobić? Przydatna w takich sprawach jest odwrócona osmoza. Jest ona idealnym sposobem na odsalanie wody morskiej. W końcu statek ma ograniczone możliwości transportowej i nie mógłby trzymać tyle zapasów wody, żeby starczyło i do spożywania i gotowania, jak i do prysznica, zmywania naczyń, robienia prania. Dlatego też uzdatnianie wody morskiej jest tam niezbędne. Dzięki temu w sposób szybki i łatwy można z wody słonej uzyskać wodę słodką, czyli nadającą się do spożywania i do innych celów. Wiadomo, ze takie procesy jak odżelazianie wody nie będą tam konieczne, bo chodzi głównie o to, by pozbyć się z wody soli, a nie wszystkich związków jej zawartych. Taka woda też nie powinna być twarda, więc zmiękczanie wody również nie będzie koniecznym procesem. Jednak nawet taka filtrowana woda może nie być wystarczająco smaczna, wtedy możemy używać dodatkowo filtry do wody, dzięki którym wszystko powinno byś jak należy. Zatem jak widać i na pełnym morzu można zaopatrywać się w wodę słodką zdatną do picia.

To na pewno duże ułatwienie nie tylko dla marynarzy, ale również dla rybaków, czy firm organizujących długie rejsy po morzach i oceanach. Odwrócona osmoza jak widać się przydaje.