Najnowocześniejszy sposób pozwalający na oglądanie wnętrz z jednoczesną okazją do wielokrotnego zaglądania w każdy kąt jest możliwy dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnych spacerów 3D. Jest to krok w przyszłość, dzięki któremu można doświadczyć w pełni trójwymiarowego obrazu oglądanych pomieszczeń bez wychodzenia z domu.

Komfort zwiedzania dzięki wirtualnym spacerom 3D

wirtualne spacery 3dCyfrowe skany wnętrz wykonane za pomocą nałożonych na siebie wielu zdjęć panoramicznych, sprawiają, że można oglądać obrazy w zakresie 360 stopni w poziomie i 180 w pionie. Dzięki umieszczeniu przycisków do przełączania obrazów dają efekt obracania się, podnoszenia lub opuszczania głowy. Zupełnie jakbyśmy byli obecni w zdjęciu, chodź nie ruszamy się sprzed ekranu monitora. Ta technika wspomaga biura nieruchomości w oferowaniu klientom zwiedzania mieszkania bez potrzeby bycia w nim. Korzystają z niej również firmy, chcące pokazać potencjalnym pracownikom jak wyglądają ich siedziby. Przeskakiwanie między zdjęciami na ekranie komputera pozwala nam kroczyć korytarzami, wchodzić za blaty, oglądać podłogi i sufity. Wirtualne spacery 3D można też odtworzyć przy użyciu okularów do wirtualnej rzeczywistości, co jeszcze bardziej oddaje poczucie bycia w zupełnie innym miejscu. Korzystanie ze zdobyczy technologicznych w taki sposób sprawia, że coraz bardziej umożliwiamy sobie robienie wszystkiego wyłącznie przy użyciu komputera. Szukania odpowiedniego mieszkania jeszcze nigdy nie było tak proste.

Wykorzystanie technologii robienia zdjęć panoramicznych do wykonania cyfrowych skanów pomieszczeń, to niezwykle prosty wynalazek, który umożliwił bardzo futurystyczne rozwiązanie. Zainteresowanie wirtualnymi spacerami 3D rośnie i na pewno będą wykorzystywane do jeszcze większej ilości zadań przez jeszcze większą ilość branż.