Kto z nas lubi odkurzać? Zdecydowana większość odpowie, że na pewno nie lubi. A gdyby tak odkurzacz sam za nas sprzątał? Wiadomo są dostępne jeżdżące odkurzacze, które możemy zaprogramować na odpowiednią godzinę i czas sprzątania, ale nie docierają one do wszystkich miejsc. Poza tym kurz osadza się wszędzie.

Tynki dekoracyjne – ładne i funkcjonalne.

tynki dekoracyjneNowością na rynku i rozwiązaniem, które z powodzeniem jest wykorzystywane choćby w hotelach są odkurzacze centralne. Ich fenomen polega na tym, że poza precyzyjnym wciąganiem kurzu, świetnie radą sobie także z bakteriami i roztoczami. Odkurzacz montuje się w jakimś miejscu, a poprzez instalację w ścianach i małe otworu nad podłogą wciągami jest kurz i zanieczyszczenia. Jest to wiadomo droższe rozwiązanie niż standardowe odkurzacze, ale to z pewnością inwestycja na lata. Przy wykończeniu wnętrz coraz częściej dobiera się także materiały pod kątem łatwości ich utrzymania. Podłogi czy ściany to powierzchnie, które stale są narażone na brud, kurz i uszkodzenia. Dlatego warto się zastanowić czy nie pokryć części ścian kamieniem dekoracyjnym. Piękny nie tylko w salonie potrafi odmienić każde wnętrze, sprawić że stanie się ono klimatyczne i wyjątkowe. Z kolei tynki dekoracyjne dają możliwość wyboru spośród wielu wzorów i kolorów. Łatwo się je ściera i są o wiele trwalsze niż standardowe rozwiązania. Poza tym są elektrostatyczne, co oznacz że nie przyciągają kurzu, a więc o wiele łatwiej utrzymać je w czystości.

Wystarczy podczas remontu mieszkania podjąć odpowiednie decyzje, a codzienne sprzątanie będzie ułatwione dzięki eliminacji kurzu, który nie trzyma się takich powierzchni jak tynki dekoracyjne.