Jak się okazuje nie tylko Polacy lubią jeździć w Polskie góry. Jak pokazują statystyki każdego roku ferie zimowe postanawia spędzić w polskich górach coraz większa liczba cudzoziemców.

Noclegi w Polskich górach doceniane są przez turystów z całego świata

noclegiPostanowiliśmy zapytać kilku z nich co przyciąga ich do Polski i w polskie góry oraz które miejsca podobają im się najbardziej. Jak się okazuje cudzoziemcy mają swoje trzy ulubione miejsca na spędzenie ferii w Polsce i są to: Karpacz, Wisła oraz Szklarska Poręba. Najpopularniejsze i najpiękniejsze zdaniem wielu turystów jest oczywiście Zakopane. Obcokrajowcy przyznają, iż Polacy, a zwłaszcza górale są osobami niesamowicie otwartymi i umiejącymi się bawić i zapewnić rozrywkę swoim gościom. Ponadto dla wielu przyjezdnych przebywanie oraz noclegi w Polskich górach to jak przeniesienie się na inna planetę – w niewielu krajach można się spotkać z takim zachowaniem tradycji i kultury jak w Polsce.. Ponadto turyści przyznają, iż bardzo odpowiadają im warunki, które są i zapewniane w ośrodkach oferujących noclegi szklarska-poręba – przyznają, iż w wielu hotelach nie ma tak profesjonalnej i miłej obsługi jak w góralskim pensjonacie. Jak wynika też z opinii wielu przyjezdnych góralska kuchnia to także coś co przyciąga, gdyż nie ma chyba drugiego miejsca na ziemi w którym można by spróbować tak wielu różnych potraw.

Górale także nie kryją zadowolenia z tego, iż polskie góry są coraz częściej odwiedzane przez zagranicznych turystów, gdyż to właśnie oni pozostawiają najwyższe napiwki a ponadto są mili i zachowują się w wielu przypadkach o wiele lepiej niż Polacy.