Hodowla zwierząt jest często wymagająca pod wieloma względami. Należy zapewnić zwierzętom jak najlepsze warunki oraz rozważnie podchodzić do rozmnażania. Ta ostatnia kwestia czasami jest najtrudniejsza, ponieważ należy racjonalnie parować osobniki aby uwydatnić ich najlepsze z możliwych cech. Szczególnie zwraca się na to uwagę w momencie kiedy zajmujemy się hodowaniem bydła.

Zalety nasienia byków rozpłodowych

nasienie buhajaLudzie często pozyskują mleko z krów, które następnie jest sprzedawane oraz trzymają byki, które zwyczajnie idą na sprzedaż. Są to rasy mięsne, które charakteryzują się większą zawartością mięsa. Jednak jak prawidłowo rozmnażać swoje zwierzęta aby nie tracić pieniędzy na kupno młodych z innych stad, które jest bardzo drogie? Otóż jednym z najłatwiejszych rozwiązań jest nasienie buhaja. Takie zakupy możemy zrobić w sklepie stacjonarnym jak i bezpośrednio przez internet. Pierwszą z zalet tej metody jest oczywiście stosunkowo niska cena, ponieważ płacimy mniej niż za małego cielaka oraz mniej niż właścicielowi byka rozpłodowego. Drugą korzyścią jest fakt, że nasze krowy nie są w żaden sposób zestresowane. Jak to bywało niegdyś rolnik musiał załadować swoje krowy i przetransportować je do byka. Niestety to często wiązało się z ogromnym stresem przy czym czynność trzeba było powtarzać dla pewności kilka razy. Było przy tym bardzo wiele pracy.

Na dodatek transport również mógł wiązać się z ryzykiem zwichnięcia nogi przez zwierzę co było katastrofalne dla hodowcy. Nasienie, które możemy podawać współcześnie jest o wiele bardziej wygodne. Wtedy kiedy tylko mamy czas możemy wykonać całą czynność w dosłownie kilka minut zamiast planowania podróżny z krową do byka w okolicy. Również kiedy powtarzamy zapłodnienie jest to nadal mniejszy koszt niż w innych przypadkach.