Poruszanie się tradycyjnym wózkiem inwalidzkim po mieście bywa prawdziwym koszmarem. Bowiem ilość przeszkód terenowych, naturalnych i sztucznych, wymaga od osoby niepełnosprawnej naprawdę nieprzeciętnej krzepy i stalowych nerwów.

Gdzie kupić inwalidzki skuter elektryczny?

skutery elektryczne inwalidzkieDlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup skutera inwalidzkiego, bowiem to pojazd, który poradzi sobie świetnie w mieście, jak i w wymagającym terenie. Tego rodzaju pojazdy wyposażone są w bardzo wytrzymałe akumulatory, dzięki czemu możliwe jest przejechanie około osiemdziesięciu kilometrów. Oczywiście na jednym ładowaniu. A jeżeli już o nim wspominamy to warto wiedzieć, że pełen cykl trwa od trzech do czterech godzin, dlatego też większość użytkowników ładuje go w nocy. Skutery elektryczne inwalidzkie wyposażone są w komfortowe siedziska z pasami bezpieczeństwa, dzięki czemu osoba prowadząca nie ma szans na wypadniecie z pojazdu. Koszt takich pojazdów jest bardzo zróżnicowany, albowiem znajdziemy takie, które kosztują trzy-cztery tysiące, ale też takie, za które trzeba zapłacić kilka razy więcej. Wszystko jest bowiem zależne od kilku czynników, w tym jakości materiałów oraz wyposażenia. Natomiast najczęściej kupowane są skutery za nie więcej niż sześć-siedem tysięcy, droższe modele kupowane są sporadycznie. Należy mieć na uwadze, że tego rodzaju pojazdy służą długie lata więc najlepiej dokonać przemyślanego, a nie spontanicznego, zakupu. Największy wybór skuterów mamy w internetowych sklepach medycznych.

Na rynku mamy bardzo szerokie spektrum wyboru. To bardzo dobrze, albowiem daje nam realne rozeznanie, a nie skazuje na zakup sprzętu jednego lub dwóch producentów, jak to ma miejsce w przypadku sklepów stacjonarnych, które mają bardzo ograniczoną ofertę.