Gry planszowe, szachy, puzzle i gry karciane dla nie których to przeżytek. Sklep z grami planszowymi, istnieje tylko po to żeby kupić doładowanie kont w grze internetowej. W dzisiejszych czasach dzieci szybciej nauczą się korzystać z telefonu, tabletu czy laptopa niż nauczą się pisać. Życie w świecie wirtualnym zabiera czas z życia realnego, dla większości ten pierwszy jest lepszy, łatwiejszy.

Jest wiele niebezpieczeństw świata wirtualnego, jakie są najpowszechniejsze?

MMOŚwiat wirtualny działa jak narkotyk, wciąga i nie chce wypuścić. Internet towarzyszy ci wszędzie nawet do łazienki bierze się telefon, facebook dla ciebie nie ma przycisku wyloguj. Jesteś uzależniony od komentowania, lajkowania, wklejania zdjęć, postów itp. Jesteś uzależniony jak większość z nas.
Jest też kategoria ludzi zwanych gamerami. Ci ludzie żyją też internetem, ale nie tak jak większość, tylko grami komputerowymi, które łączą się z siecią z reguły to nie są łamigłówki sklep. Ich świat jest przeniesiony do gry internetowej jakby by ona nie była, on nią żyje. Często jest tak że taka osoba traci poczucie czasu, nie ma wyczucia żeby skończyć, zaczyna tracić kontakt z otaczającym ją światem liczy się tylko życie w grze i wirtualni znajomi. Tylko w samej Warszawie stwierdzono że co 4 osoba na 10 jest skrajnie uzależniona od komputera. Istnieją specjalne ośrodki dla uzależnionych od internetu gdzie zazwyczaj rodzice wysyłają dzieci. Niestety dorosłe osoby nie mogą być zmuszone do tego rodzaju terapii co jest częstym problem w rodzinach. Tego rodzaju uzależnienie prowadzi w skrajnych wypadkach do schizofrenii, a wszystko zaczyna się tak niewinnie, kiedy zaczynamy z wszystkiego rezygnować dla gry, zazwyczaj taka osoba nie dostrzega że ma problem tylko jej otoczenie. Nie można jedno znacznie stwierdzić jakie osoby mają skłonności do tego rodzaju uzależnienie.

Przestroga dla rodziców pograjcie w gry planszowe wyjcie na dwór, a nie dajecie dziecku bajkę i macie spokój dopóki nie wyłączycie.Nie krzywdź swojego dziecka nie odbieraj mu dzieciństwa. Adresu klinik czy lekarzy możesz uzyskać w Poradni zdrowia psychicznego w centrum Warszawy.

Świat wirtualny niesie za sobą duże niebezpieczeństwo, jednak więcej na ten temat przeczytacie pod adresem https://www.moriongames.pl/lamiglowki-c-8.html