Warto tak urządzić wnętrze mieszkania, by przebywanie w nim było niekwestionowaną przyjemnością. Warto zaprojektować i urządzić poszczególne pomieszczenia z dbałością o najmniejsze nawet detale. Można podjąć współpracę ze znanym biurem projektowym, aby dowiedzieć się, które rozwiązania będą w mieszkaniu odpowiednie, a które mogą okazać się mało funkcjonalne.

Zaprojektowanie poszczególnych pokoi

projektowanie wnętrz trójmiastoKażdy pokój w mieszkaniu ma swoje przeznaczenie i swoją specyfikę – co jest sprawą zdecydowanie oczywistą i nie budzi żądnych wątpliwości. Przy tworzeniu poszczególnych aranżacji stosuje się zatem różne wytyczne. Projektowanie wnętrz Trójmiasto musi zatem uwzględniać charakter każdego pokoju. W mieszkaniu zazwyczaj główną rolę odgrywa pokój dzienny, czyli tak zwany salon. Tutaj najczęściej odpoczywamy, tutaj spotykamy się z przyjaciółmi, organizujemy domowe przyjęcia. Salon bywa połączony z kuchnią. Należy kupić do tego pomieszczenia piękne meble. Mogą być oczywiście wykonane na wymiar. Będą wówczas optymalnie wykorzystywały przestrzeń. Fronty mebli muszą być zadbane i utrzymane w należytej czystości. W salonie przyda się ława, a także sofa. Natomiast w kuchni warto umieścić przydatne półki, szafy, akcesoria i sprzęty. Projektując sypialnię trzeba uwzględnić, ile osób będzie w pomieszczeniu spało. Jeśli projektujemy wnętrze dla jednej osoby – można zastosować łóżko małe. Natomiast małżeństwo będzie potrzebowało łóżka dużego lub ewentualnie dwóch oddzielnych łóżek.  

Warto poświęcić nieco uwagi na projekt korytarza. Czasem to pomieszczenie jest pomijane i nieco bagatelizowane, a to jest zdecydowany błąd. Korytarz jest w pewnym sensie wizytówką mieszkania. Na podłodze w korytarzu można położyć piękny parkiet, a ściany warto pomalować na jasny kolor, który optycznie powiększy pomieszczenie. Przydadzą się w korytarzu wieszaki na kurtki.