Mechanikiem chciałem być już jako małe dziecko. Prawda jest taka, że i tak nie znalazłbym nigdy pracy, w której lepiej bym się odnalazł. Lubiłem samochody i byłem święcie przekonany, że na pewno praca w branży związanej z nimi wyjdzie mi na dobre.

Mechanik w podkarpackich firmach transportowych

firmy transportowe podkarpackieOkazało się, że się nie pomyliłem. Odkąd tylko zacząłem pracować jako mechanik, wszyscy chwalili mnie za to, jak dobrze potrafiłem naprawiać samochody. Na Podkarpaciu było z kolei całkiem sporo do roboty – praktycznie codziennie wyjeżdżały stąd ciężarówki pełne różnego rodzaju ładunków. Każdy właściciel firmy transportowej, który znał się na matematyce wiedział, że znacznie bardziej opłacało się w Polsce sprawdzić samochód i usunąć wszystkie usterki, niż czekać, aż coś popsuje się w Europie Zachodniej. Tam stawki mechaników są znacznie wyższe niż w tej części kontynentu. Jeśli zaś chodzi o same w sobie firmy transportowe podkarpackie jest naprawdę poważnym graczem na międzynarodowej arenie. Kiedyś sprawdzałem, i okazało się, że istnieje tu naprawdę wiele porządnych firm, które transportują towary i przesyłki na terenie całej Europy. Wiedziałem, że dzięki temu na pewno nie zabraknie pracy żadnemu mechanikowi w okolicy. Pomimo tego, że ciężarówki są coraz lepsze pod względem jakościowym, mimo wszystko robienie każdego dnia setek kilometrów nie ma dobrego wpływu na żadne silniki i zawieszenia. Nawet jeśli w grę nie wchodzą poważne naprawy, warto jest raz na jakiś czas sprawdzić samochód i usunąć pomniejsze awarie.

Tego rodzaju nastawienie jest coraz częstsze w branży firm transportowych. Skończyły się czasy, w których kierowca był jednocześnie mechanikiem, który na poboczu musiał umieć naprawić niemal każdy element samochodu. Obecnie firmy znacznie bardziej się do tego przykładają.