Od bardzo długiego czasu starałem się o założenie własnego przedsiębiorstwa. Wszystko zajęło mi bardzo dużo czasu. Z wielkim trudem zatrudniłem pracowników. Początki zawsze bywały ciężkie, jednak nie zdawałem sobie sprawy z tak trudnej sytuacji na rynku. Kraków był bardzo drogim miejscem.

Naprawa komputerów – to nie mój biznes

naprawa komputerów

Nawet same opłaty za mieszkanie czasami mnie przytłaczały. Ja każde swoje oszczędności inwestowałem w swój serwis komputerów. Niestety zapomniałem o najważniejszym elemencie marketingu, a mianowicie odpowiedniej reklamie. Nasza strona internetowa także była w opłakanym stanie. Po prostu brakowało mi na nią czasu. Musiałem zajmować się ważniejszymi sprawami. Następnie pojawiła się konkurencja. Ona miała zdecydowanie lepsze ceny usług od nas. Ja nie mogłem pozwolić sobie na obniżenie cen, ponieważ nie było mnie na to stać. Także moi pracownicy zaczęli po kolei odchodzić. To była bardzo smutna wiadomość. W końcu podjąłem bardzo ważną decyzję. Postanowiłem zamknąć swój biznes z powodu bankructwa. Moja naprawa komputerów okazała się wielką porażką. Nasze finanse i zarobki okazały się zbyt niskie i nie mogliśmy się utrzymać na trudnym rynku pracy. Zyski z miesiąca na miesiąc spadały. To nie była dobra wiadomość. Zamknięcie własnego biznesu wymagało więcej formalności niż otwarcie.

Było mi bardzo ciężko z powodu tego wydarzenia. Musiałem zająć się zupełnie czymś inny, aby utrzymać swoją rodzinę. Na szczęście pozostało mi spore doświadczenie z zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wiedziałem jak zlecać pracę.