Jeśli kiedykolwiek zastanawialiśmy się dlaczego powstał jeans to warto wiedzieć, iż był on wynikiem potrzeb klasy pracującej fizycznie. Levi Strauss tworząc je wraz z Jacobem Davisem myślał o tym, aby był to materiał trwały, który pozwoli przy tym na szeroki zakres ruchu użytkownika. Dzięki temu od 1873 roku możemy nosić te wygodne spodnie.

Popularne jeansy od ponad 100 lat

jeansy rurki damskie z dodatkamiGdy myślimy o jeansach zapewne nie przypuszczamy, iż tak powszechne spodnie jak one był niegdyś wykorzystywane w bardziej praktycznym celu niż moda. Obecnie nosimy jeansy rurki damskie z dodatkami, męskie spodnie o szerokich nogawkach, a także dziecięce modele z uroczymi naszywkami. Oczywiście, wybór dżinsów jest o wiele bardziej szeroki w ramach samej gamy kolorystycznej. Warto jednak przytoczyć historię powstania jeansów. Gdy w połowie XIX wieku wybuchła znana nam dziś w historii Gorączka Złota wiele osób udało się do pracy. Niestety, materiałowe odzienie często nie wytrzymywało nawet kilku godzin pracy. W związku z tym Levi Strauss dostrzegł, iż musi stworzyć coś bardzo praktycznego. Wraz z Jacobem Davisem wymyślili patent na jeansowe spodnie. Od tamtej pory każdy je nosił, gdyż dżins to materiał niebywale mocny, a przy tym miękkie i nie krępujący ruchów. Do tego spodnie z niego był wspierane dodatkowymi szwami przy kieszeniach oraz rozporku, gdzie najczęściej ulegały rozpruciu. Dzięki temu stały się tak popularne.

Jak możemy zauważyć historia jeansu zaczęła się ponad 100 lat temu, a same próby jego stworzenia wynikły z potrzeby praktycznego ubioru do pracy. Obecnie jednak są one tak popularne, iż nosi je każda osoba, która chce mieć swobodę ruchów, a przy tym dobrze wyglądać. Znajdziemy je w wielu opcjach od niskich do bardzo wysokich cen na rynku.