Moda otacza nas na każdym kroku. Ubierajac się codziennie rano do pracy wiele osób kieruje się tym, czy kolory bluzki i spodni do siebie pasują. W momencie, gdy kolory się „gryzą” jesteśmy zdecydowanie mniej skłonni je założyć. Często jednak wiele osób stara się przełamać swoją stylizację niecodziennym, ciekawym dodatkiem w nieco innym kolorze. By się wyróżnić. 

Oprawy okularowe mogą być ciekawym dodatkiem

oprawy okularoweKobiety najczęściej decydują się na nieco inny kolor obuwia, łańcuszek czy kolczyki. Dzięki temu ich strój całościowo wygląda nieco inaczej. Mężczyźni nie mają takiego komfortu. Im ciężko jest dobrać dodatek, który nagle odmieni jego wygląd. Dlatego też osoby, które posiadają okulary dbają o to, by posiadać najmodniejsze oprawy okularowe. One zadbają o to, by cała stylizacja była kompletna bądź w naturalny sposób ją przełamią. Jednak jak wybrać takie najmodniejsze oprawki? Przede wszystkim należy kierować się wielkością oprawek. W roku dwa tysiące szesnastym najmodniejszymi były oprawki okrągłe, bardzo wyraźne. Mile widziane u kobiet były oprawy w kształcie tak zwanych kocich oczu. Im bardziej szpiczaste tym lepiej. Dodatkowo warto podkreślić, że główną rolę gra kolor. Wiele osób próbuje się pod okularami ukryć – wybierają takie kolory, które nie wyróżniają się przy ich karnacji, owalu twarzy czy włosach. Teraz jest całkowite odejście od tego schematu. Blondynki decydują się na ciemne oprawy bądź bordowe. Brunetki na jasne bądź w kolorach krwistej czerwieni. Wszystko to sprawia, że na twarzy powstaje kontrast. I bardzo dobrze.

Mężczyźni natomiast pozostają wierni dwóm typom oprawek – okrągłe, również o mocnych konturach bądź tradycyjne kwadratowe. Warto zaznaczyć, że u mężczyzny nie tylko kolor gra rolę co grubość oprawki.